Látogatási tilalom elrendelése

A Szegedi Tudományegyetem, Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ (székhely: 6725 Szeged, Tisza Lajos krt. 107. képviselő: Prof. Dr. Facskó Andrea elnök) valamennyi fekvőbeteg ellátó szervezeti egységében látogatási tilalmat rendelek el 2018. február 7. napjától.

Szeged, 2018. február 06.

Dr. Juhász Tünde kormánymegbízott nevében és megbízásából

Dr. Bosnyákovits Tünde

főosztályvezető

A Csongrád Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi és Élelmiszerlánc-Biztonsági Főosztály teljes határozata ide kattintva letölthető (pdf)

kancellar_nyito

Egy épületbe kerülhet 2019 végére a Szegedi Tudományegyetem klinikai központjának gyermek és felnőtt infektológiai ellátása. A fertőző betegekkel foglalkozó, egyetemi tanszékként is működő, a járványügyi intézményekkel együttműködő SZTE Infektológiai Központot a Déli Klinikaparkban alakítják ki. A kormányzati támogatással megvalósuló fejlesztés hátteréről dr. Fendler Juditot, az SZTE kancellárját kérdeztük.