Dr_Tenyi_Maria_nekrolog

Dr. Tényi Mária emeritus professzorunk elhunyt

1972 és 1984 között karunk dékánhelyettese volt. Emlékét tisztelettel megőrizzük!

Dr.Tényi Mária Karunkon végzett 1946-ban. Már ötödéves korában gyakornoki kinevezést kapott a Kórbonctani Intézetbe. Az I. sz. Belgyógyászati Klinika, majd 1978-tól a II. sz. Belgyógyászati Klinika adjunktusa, 1963-tól docense, 1974-től pedig egyetemi tanára volt. 1972 és 1984 között dékánhelyettesi posztot töltött be. 1957 júliusában védte meg kandidátusi disszertációját „A koszorúér betegségek” címmel, az első nőként kandidált a Szegedi Orvostudományi Egyetemen. 1963-64-ben Humboldt ösztöndíjjal 14 hónapot töltött Freiburgban és 1976-ban WHO ösztöndíjjal 3 hónapot Svédországban. 1965-ben az Egészségügy Kiváló Dolgozója címet és 1984-ben a Munka Érdemrend arany fokozatát kapta. 1993 óta egyetemünk professzor emeritája volt.

Temetésére saját kérésére szűk családi körben kerül sor.

kancellar_nyito

Egy épületbe kerülhet 2019 végére a Szegedi Tudományegyetem klinikai központjának gyermek és felnőtt infektológiai ellátása. A fertőző betegekkel foglalkozó, egyetemi tanszékként is működő, a járványügyi intézményekkel együttműködő SZTE Infektológiai Központot a Déli Klinikaparkban alakítják ki. A kormányzati támogatással megvalósuló fejlesztés hátteréről dr. Fendler Juditot, az SZTE kancellárját kérdeztük.