Dr_Tenyi_Maria_nekrolog

Dr. Tényi Mária emeritus professzorunk elhunyt

1972 és 1984 között karunk dékánhelyettese volt. Emlékét tisztelettel megőrizzük!

Dr.Tényi Mária Karunkon végzett 1946-ban. Már ötödéves korában gyakornoki kinevezést kapott a Kórbonctani Intézetbe. Az I. sz. Belgyógyászati Klinika, majd 1978-tól a II. sz. Belgyógyászati Klinika adjunktusa, 1963-tól docense, 1974-től pedig egyetemi tanára volt. 1972 és 1984 között dékánhelyettesi posztot töltött be. 1957 júliusában védte meg kandidátusi disszertációját „A koszorúér betegségek” címmel, az első nőként kandidált a Szegedi Orvostudományi Egyetemen. 1963-64-ben Humboldt ösztöndíjjal 14 hónapot töltött Freiburgban és 1976-ban WHO ösztöndíjjal 3 hónapot Svédországban. 1965-ben az Egészségügy Kiváló Dolgozója címet és 1984-ben a Munka Érdemrend arany fokozatát kapta. 1993 óta egyetemünk professzor emeritája volt.

Temetésére saját kérésére szűk családi körben kerül sor.

Paint

Az SZTE ÁOK V. évfolyamos hallgatói május 10-én Szerenádra indultak a Jancsó kollégium elől. A gyülekezés képei Facebook oldalunkon megtekinthetők!

IMG_0561_2

2018. május 4-én, pénteken egész napos látogatást tett Szegeden Vytenis Andriukaitis, az Európai Unió egészségügyért és élelmiszerbiztonságért felelős biztosa. Látogatásának elsődleges célja az volt, hogy tájékozódjon a Szegedi Tudományegyetem Klinikai Központjában (SZTE KK) az úgy nevezett "ritka betegségekben" szenvedők ellátásáról (lásd keretes írásunkat) valamint, hogy milyen távlatai vannak az ún. európai referencia hálózat bővítésének.