2018 áprilisában PROFEX Egészségügyi szaknyelvi vizsga

Az SZTE Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport szervezésében a PROFEX szakmai nyelvvizsgák (angol, német) a következő időpontban kerülnek megrendezésre: 2018. április 14.

Jelentkezési határidő: 2018. március 12.

A Profex egészségügyi szaknyelvi írásbeli vizsga időpontja

2018. április 14.

A beszédértés vizsga időpontjai:

2018. április 14.

A szóbeli vizsgák várható időpontjai:

2018. április 9-13. közötti időintervallumban lesznek megtartva.

Érdeklődni és jelentkezni lehet:

(http://profex.aok.pte.hu/)

(fontos! információ az ingyenes nyelvvizsga lehetőségről a fenti honlapon megtekinthető)

SZTE, ÁOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport, Janik Gabriella tan-ügyigazgatási munkatársnál:
Szeged, Szentháromság u. 5. Tel: 425-521.

email cím: janik.gabriella@med.u-szeged.hu

Dr. Demeter Éva

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!