Állatkísérletek végzéséhez szükséges képzettség megszerzésének lehetőségei a 2018/2019-es tanévben a Szegedi Tudományegyetemen

Az állatok oktatási - tudományos célokra történő felhasználását törvények szabályozzák. A Szegedi Tudományegyetemen a 2018/2019-es tanév I. félévében a törvényekben előírt képzettség megszerzésének lehetőségét különböző szinteken akkreditált kurzusok biztosítják az állatkísérletekben résztvevő munkatársak, hallgatók és kutatók számára (a tanfolyamok részleteit a mellékelt dokumentum tartalmazza). Felhívjuk a figyelmet, hogy az állatgondozók és asszisztensek, tudományos diákköri munkát végző egyetemi hallgatók, valamint kísérleti állatok felhasználásra épülő kutatómunkát végző PhD hallgatók számára meghirdetett graduális és posztgraduális kurzusokra történő jelentkezés határideje 2018. szeptember 10.

Bővebb információ ide kattintva letölthető (pdf) >>

prof-dr-toth-kalman

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Prof. Dr. Tóth Kálmán, az Ortopédiai Klinika tanszékvezetője életének 61. évében, 2018. szeptember 13-án elhunyt.

kiemelt

2018. szeptember 8-án kerültek átadásra a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjak és a Szent-Györgyi Albert Ösztöndíjak