kiemlet_efop

Tudományos ösztöndíj pályázati felhívás

Pályázati felhívás - EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-00009 „Az orvos-, egészségtudományi- és gyógyszerészképzés tudományos műhelyeinek fejlesztése” forrásból támogatott 2017. október 01-től induló kiegészítő ösztöndíjak PhD hallgatók számára

Az SZTE tudományos ösztöndíjpályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetemen tudományos tevékenységet folytató tehetséges fiatal hallgatók számára.

A pályázat a doktori képzésbe belépők közül iskolánként a legjobb 5 főt havi 60 eFt ösztöndíj kiegészítéssel jutalmazza a képzés első két évében.

A kiegészítést pályázat útján lehet elnyerni, ahol a graduális képzés alatt elért eredmények: tanulmányi eredmény, TDK helyezések, szakmai kitüntetések, közlemények alapján rangsoroljuk a hallgatókat.

A program a következő doktori iskolákat érinti: Elméleti Orvostudományok Doktori Iskola; Interdiszciplináris Orvostudományok Doktori Iskola; Klinikai Orvostudományi Doktori Iskola; Multidiszciplináris Orvostudományok Doktori Iskola; Gyógyszertudományok Doktori Iskola.

Az ösztöndíj a képzés első két évére (23 hónapra) szól, összege 60.000,- Ft havonta. Futamidő 2017.10.01-2019.08.31.

A pályázatok beadási határideje: 2017. október 6. 24:00 óra

A részletes tájékoztató ide kattintva letölthető (pdf) >>

kemenylajos_certificate_330x330

Dr. Kemény Lajos, az SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika tanszékvezető egyetemi tanára 2018. november 30-án az International League of Dermatological Societies "ILDS Certificate of Appreciation for International Leadership" díjat vehette át.

Sepp

Karunkról Dr. Hortobágyi Tibor, az SZTE Patológiai Intézet tanszékvezető egyetemi docense és Dr. Sepp Róbert az SZTE II. sz. Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ egyetemi docense vált az MTA új doktorává. Gratulálunk!