kiemlet_efop

Tudományos ösztöndíj pályázati felhívás

Pályázati felhívás - EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-00009 „Az orvos-, egészségtudományi- és gyógyszerészképzés tudományos műhelyeinek fejlesztése” forrásból támogatott 2017. október 01-től induló kiegészítő ösztöndíjak PhD hallgatók számára

Az SZTE tudományos ösztöndíjpályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetemen tudományos tevékenységet folytató tehetséges fiatal hallgatók számára.

A pályázat a doktori képzésbe belépők közül iskolánként a legjobb 5 főt havi 60 eFt ösztöndíj kiegészítéssel jutalmazza a képzés első két évében.

A kiegészítést pályázat útján lehet elnyerni, ahol a graduális képzés alatt elért eredmények: tanulmányi eredmény, TDK helyezések, szakmai kitüntetések, közlemények alapján rangsoroljuk a hallgatókat.

A program a következő doktori iskolákat érinti: Elméleti Orvostudományok Doktori Iskola; Interdiszciplináris Orvostudományok Doktori Iskola; Klinikai Orvostudományi Doktori Iskola; Multidiszciplináris Orvostudományok Doktori Iskola; Gyógyszertudományok Doktori Iskola.

Az ösztöndíj a képzés első két évére (23 hónapra) szól, összege 60.000,- Ft havonta. Futamidő 2017.10.01-2019.08.31.

A pályázatok beadási határideje: 2017. október 6. 24:00 óra

A részletes tájékoztató ide kattintva letölthető (pdf) >>

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!