Buffalo_kiemelt

Szepes Borbála amerikai ösztöndíjasunk beszámolója

Szepes Borbála VI.éves, Sófi és Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjas, OTDK I. helyezett medikusunk az HMAA (Hungarian American Medical Association) ösztöndíját is elnyerte, így közel 3 hónapot tölt el az Egyesült Államokban.

Buffalo_2

Blogbeszámolóit a következő linkeken érhetik el és olvashatják: Buffalo blog: Úton és Keserédes kávészünet címmel.

Buffalo

Élményeiről bővebben és személyesen várhatóan januárban hallhatunk a Közéleti Kávéház Sófi ösztöndíjas rendezvényein.

kancellar_nyito

Egy épületbe kerülhet 2019 végére a Szegedi Tudományegyetem klinikai központjának gyermek és felnőtt infektológiai ellátása. A fertőző betegekkel foglalkozó, egyetemi tanszékként is működő, a járványügyi intézményekkel együttműködő SZTE Infektológiai Központot a Déli Klinikaparkban alakítják ki. A kormányzati támogatással megvalósuló fejlesztés hátteréről dr. Fendler Juditot, az SZTE kancellárját kérdeztük.