SZTA

Pályázati felhívás Szent-Györgyi Hallgató ösztöndíjra

A Szegedi Orvosbiológiai Kutatások Jövőjéért Alapítvány az idén is lehetőséget ad a Szegedi Tudományegyetem hallgatóinak, hogy pályázzanak a Szegedi Tudós Akadémia képzési programjába való bekerülésre.

Az Akadémia ösztöndíjasaivá váló Szent-Györgyi Hallgatók kiemelt mentori támogatással végezhetik tanulmányaikat, melyhez az Alapítvány anyagi támogatást is biztosít.

A pályázat online benyújtásának határideje: 2017. szeptember 17. (vasárnap) 20:00 óra.

A hallgatókkal szembeni elvárások, továbbá a felvételi folyamattal, illetve a képzési programmal kapcsolatos bővebb információ ide kattintva letölthető (pdf) >>

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!