SZTA

Pályázati felhívás Szent-Györgyi Hallgató ösztöndíjra

A Szegedi Orvosbiológiai Kutatások Jövőjéért Alapítvány az idén is lehetőséget ad a Szegedi Tudományegyetem hallgatóinak, hogy pályázzanak a Szegedi Tudós Akadémia képzési programjába való bekerülésre.

Az Akadémia ösztöndíjasaivá váló Szent-Györgyi Hallgatók kiemelt mentori támogatással végezhetik tanulmányaikat, melyhez az Alapítvány anyagi támogatást is biztosít.

A pályázat online benyújtásának határideje: 2017. szeptember 17. (vasárnap) 20:00 óra.

A hallgatókkal szembeni elvárások, továbbá a felvételi folyamattal, illetve a képzési programmal kapcsolatos bővebb információ ide kattintva letölthető (pdf) >>

SBO_kiemelt

2017. szeptember 22-én 12 órai kezdettel a szegedi Huszár Mátyás rakparton, az Európai Unió Közlekedésmentes Napjának keretein belül Újraélesztési Rekord Kísérletre kerül sor az SZTE SZAKK Sürgősségi Betegellátó Osztály szervezésében.

Buffalo_kiemelt

Szepes Borbála VI.éves, Sófi és Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjas, OTDK I. helyezett medikusunk az HMAA (Hungarian American Medical Association) ösztöndíját is elnyerte, így közel 3 hónapot tölt el az Egyesült Államokban.