kozig.oprogr.

Közigazgatási ösztöndíjprogramok

Magyarország Kormányának 3 közigazgatási ösztöndíjprogramjára hívjuk fel a figyelmet:

Magyarország Kormánya három, a közigazgatás szakmai utánpótlását célzó ösztöndíjprogramot működtet:

a Területi Közigazgatási Ösztöndíjprogramot,

a Magyar Közigazgatási Ösztöndíjprogramot, és

a Fogyatékos Felsőoktatási Hallgatók Közigazgatási Ösztöndíjprogramját.

A programok legfontosabb információi ide kattintva letölhetők (pdf) >>

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!