osztondijas_kiemelt

Gratulálunk ösztöndíjas hallgatóinknak!

Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj

A Kar benyújtott pályázataik alapján hallgatóink közül a 2017/18. tanévben 12 főt terjesztett fel kiváló tanulmányi eredménye, valamint kiemelkedő szakmai tevékenysége alapján a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjra, amelyet az Emberi Erőforrások Minisztere adományoz. Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj adományozható azon legkiválóbb hallgatóinknak, akik kimagasló tanulmányi eredményük mellett eredményesen dolgoznak tudományos diákkörben, illetve dicséretes szakmai közéleti tevékenységük.

Ösztöndíjas hallgatóink: Szepes Borbála Éva, Kovács Mónika Gabriella, Árpádffy-Lovas Tamás, Tóth Lilla Mária, Vas Márton Árpád, Oláh Alexandra, Balog Dóra, Pénzes Andrea, Rózsa Petra, Török Viktória Réka, Stumpf Csaba, Fakan Bernadett. Gratulálunk!

Szent-Györgyi Albert Ösztöndíj

Az Általános Orvostudományi Kar Tanácsa a kiemelkedő teljesítményű külföldi hallgatók részére megalapította a Szent-Györgyi Albert Ösztöndíjat. A 2017/2018. tanévben 15 fő nyerte el az ösztöndíjat kiváló szakmai eredménye és kiemelkedő szakmai tevékenysége alapján: Faour Mahmoud, Janke Alexander, Jansen Jasper Johannes, Jury Katharina, Lim Kanghee, Merz Andreas, Nasir Hanadi, Vu Van, Geldmann Charlotte, Ibrahim Abubaker Abdelrahim, Jarrah Omar, Keshvari Milad Kazava, Ljønes Isak, Lüttenberg Lucas Marian, Molitor Miriam. Gratulálunk!

SBO_kiemelt

2017. szeptember 22-én 12 órai kezdettel a szegedi Huszár Mátyás rakparton, az Európai Unió Közlekedésmentes Napjának keretein belül Újraélesztési Rekord Kísérletre kerül sor az SZTE SZAKK Sürgősségi Betegellátó Osztály szervezésében.

Buffalo_kiemelt

Szepes Borbála VI.éves, Sófi és Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjas, OTDK I. helyezett medikusunk az HMAA (Hungarian American Medical Association) ösztöndíját is elnyerte, így közel 3 hónapot tölt el az Egyesült Államokban.