osztondijas_kiemelt

Gratulálunk ösztöndíjas hallgatóinknak!

Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj

A Kar benyújtott pályázataik alapján hallgatóink közül a 2017/18. tanévben 12 főt terjesztett fel kiváló tanulmányi eredménye, valamint kiemelkedő szakmai tevékenysége alapján a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjra, amelyet az Emberi Erőforrások Minisztere adományoz. Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj adományozható azon legkiválóbb hallgatóinknak, akik kimagasló tanulmányi eredményük mellett eredményesen dolgoznak tudományos diákkörben, illetve dicséretes szakmai közéleti tevékenységük.

Ösztöndíjas hallgatóink: Szepes Borbála Éva, Kovács Mónika Gabriella, Árpádffy-Lovas Tamás, Tóth Lilla Mária, Vas Márton Árpád, Oláh Alexandra, Balog Dóra, Pénzes Andrea, Rózsa Petra, Török Viktória Réka, Stumpf Csaba, Fakan Bernadett. Gratulálunk!

Szent-Györgyi Albert Ösztöndíj

Az Általános Orvostudományi Kar Tanácsa a kiemelkedő teljesítményű külföldi hallgatók részére megalapította a Szent-Györgyi Albert Ösztöndíjat. A 2017/2018. tanévben 15 fő nyerte el az ösztöndíjat kiváló szakmai eredménye és kiemelkedő szakmai tevékenysége alapján: Faour Mahmoud, Janke Alexander, Jansen Jasper Johannes, Jury Katharina, Lim Kanghee, Merz Andreas, Nasir Hanadi, Vu Van, Geldmann Charlotte, Ibrahim Abubaker Abdelrahim, Jarrah Omar, Keshvari Milad Kazava, Ljønes Isak, Lüttenberg Lucas Marian, Molitor Miriam. Gratulálunk!

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!