professzorok

Egyetemi tanári kinevezések

A köztársasági elnök 365/2017.(IX.7.) KE határozata alapján 2017. szeptember 1. napjával egyetemi tanárrá nevezte ki:

Dr. Babik Barnát, az SZTE ÁOK Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet docensét,

Dr. Bajory Zoltánt, az SZTE ÁOK Urológiai Klinika tanszékvezető egyetemi docensét,

Dr. Kovács Lászlót, az SZTE ÁOK Reumatológiai és Immunológiai Klinika tanszékvezető egyetemi docensét,

Dr. Lengyel Csabát, az SZTE ÁOK I. Belgyógyászati Klinika docensét,

Dr. Németh Gábort, az SZTE ÁOK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika tanszékvezető egyetemi docensét,

Dr. Zádor Ernőt, az SZTE ÁOK Biokémiai Intézet docensét.

Gratulálunk!

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!