professzorok

Egyetemi tanári kinevezések

A köztársasági elnök 365/2017.(IX.7.) KE határozata alapján 2017. szeptember 1. napjával egyetemi tanárrá nevezte ki:

Dr. Babik Barnát, az SZTE ÁOK Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet docensét,

Dr. Bajory Zoltánt, az SZTE ÁOK Urológiai Klinika tanszékvezető egyetemi docensét,

Dr. Kovács Lászlót, az SZTE ÁOK Reumatológiai és Immunológiai Klinika tanszékvezető egyetemi docensét,

Dr. Lengyel Csabát, az SZTE ÁOK I. Belgyógyászati Klinika docensét,

Dr. Németh Gábort, az SZTE ÁOK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika tanszékvezető egyetemi docensét,

Dr. Zádor Ernőt, az SZTE ÁOK Biokémiai Intézet docensét.

Gratulálunk!

kancellar_nyito

Egy épületbe kerülhet 2019 végére a Szegedi Tudományegyetem klinikai központjának gyermek és felnőtt infektológiai ellátása. A fertőző betegekkel foglalkozó, egyetemi tanszékként is működő, a járványügyi intézményekkel együttműködő SZTE Infektológiai Központot a Déli Klinikaparkban alakítják ki. A kormányzati támogatással megvalósuló fejlesztés hátteréről dr. Fendler Juditot, az SZTE kancellárját kérdeztük.