ST

Egyedülálló sportorvosi hallgatói szolgáltatás az SZTE-en

Az SZTE ÁOK Sportorvostani Tanszéke felméri a hallgatók sportolást befolyásoló rizikó faktorait. A Sportorvosi kérdőív a MODULO-ban mindenki által elérhető, kitölthető!

A Testnevelés kurzus hallgatói már elkezdték a kitöltést, de kérünk minden hallgatói jogviszonnyal rendelkező SZTE egyetemistát, aki rendszeresen amatőr vagy szabadidős sportot űz, tesztelje magát, segítse a kezdeményezést! Töltsd ki most!

Azokat, akiknél a kérdőív alapján kockázatot jelenthet a sportolás, időpont egyeztetést követően a nemrég megnyílt egyetemi sportorvosi rendelésen fogadják ingyenes konzultációra. Az országosan egyedülálló kezdeményezés célja a hallgatók biztonságos sportolásnak elősegítése, egészségtudatos magatartásuk erősítése.

Kísérd figyelemmel és kövesd a Sportorvostani Tanszék Facebook oldalát!

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!