aranyanyu_kiemelt

Aranyanyu lehet az ÁOK Onkoterápiás Klinikájának adjunktusa

„Szavazzatok dr. Maráz Anikóra november 5-ig, hogy a szegedi klinika egyetemi adjunktusa Aranyanyu legyen!” E felhívás olvasható az SZTE Onkoterápiás Klinikán dolgozó doktornőt népszerűsítő fotó alatt.

A nők társadalmi megbecsülésének és önbecsülésének növelése a Richter Aranyanyu Díj célja. A csak nőket érintő elismerésnek köszönhetően immár ötödik éve olyan segítő foglalkozású lányok és asszonyok kerülnek fókuszba, akik minden nap bizonyítják különleges erejüket, kiválóságukat.

Richter Aranyanyu Díjra négy kategóriában lehet voksolni 2017. november 5-ig: pedagógus, egészségügyi szakdolgozó, orvosnő illetve szociális területen dolgozó. Dr. Maráz Anikót, a tinédzser gyerekeivel is foglalkozó édesanyát, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Onkoterápiás Klinikán dolgozó doktornőt egyik paciense jelölte erre az elismerésre, mert szerinte és sorstársai szerint is "fénylő pont a beteg-óceánon a szegedi onkológus".

A Richter Aranyanyu Díjat jelképező szobrocskáról és a vele járó pénzjutalomról, a négy kategóriában elnyerhető nyolc díjról sokféle információ olvasható az aranyanyu.hu honlapon. A szavazásról további információ itt.

Forrás:SZTEInfo

Dr._Thurzo_Laszlo

Életének 72. évében, türelemmel viselt hosszú betegség után 2017. október 12-elhunyt Dr. Thurzó László emeritus professzor, az Onkoterápiás Klinika korábbi tanszékvezetője, a Szegedi Tudományegyetem Egészségügyi Szakszervezet titkára, az Általános Orvostudományi Kar korábbi klinikai és gazdasági dékán­helyettese és centrumelnök-helyettes.