szaknyelvi_komm.

2017 novemberében PROFEX Egészségügyi szaknyelvi nyelvvizsga

Az SZTE ÁOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport szervezésében a PROFEX szakmai nyelvvizsgák (angol, német) a következő időpontban kerülnek megrendezésre: 2017. november 11.

Jelentkezési határidő: 2017. október 9.

A Profex egészségügyi szaknyelvi írásbeli vizsga időpontja

2017. november 11. 14:00

A beszédértés vizsga időpontjai:

2017. november 11.

A szóbeli vizsgák várható időpontjai:

2017. november 6-17. közötti időintervallumban lesznek megtartva.

Érdeklődni és jelentkezni lehet: http://profex.aok.pte.hu/

SZTE, ÁOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport, Janik Gabriella tan-ügyigazgatási munkatársnál:

Szeged, Szentháromság u. 5. Tel: 425-521.

email cím: janik.gabriella@med.u-szeged.hu

Dr. Demeter Éva

szakvezető

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!