Influenza elleni védőoltás (3FLUART)

Térítésmentesen felvehető az üzemorvosi rendelőkben.

Kérjük, minden dolgozó saját üzemorvosánál érdeklődjön, a hosszas várakozás elkerülése érdekében rendelési időben kérjen időpontot, hogy mikor veheti fel az oltást.

Védőoltási könyvét okvetlenül hozza magával!

Kontraindikációt jelent:

- akut, lázas betegség

- tiomerzal érzékenység

- tojásfehérje érzékenység

- bármely oltóanyaggal történt oltás következtében kialakult súlyos szövődmény korábbi előfordulása esetén

Terhes nők oltása mérlegelés alapján javasolt.

Foglalkozás Egészségügyi Szolgálat

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!