relikviak_futo

Szent-Györgyi Albert relikviák érkeztek Karunkra

Marcia Szent-Györgyi 2017. szeptemberi szegedi látogatásakor tett nagylelkű felajánlást, és a napokban a Szent-Györgyi Emlékszoba gyűjteményének gyarapítására megküldte Karunk részére Szent-Györgyi Albert néhány használati tárgyát, kéziratát.

relikviak_2

Az ajándékba kapott tárgyak az Egyetem Napján 2017. november 11-én 12.15 perckor kezdődő ünnepélyes megnyitót követően, a Szent-Györgyi Albert Rotary Klub szervezésében nyíló emlékkiállításon lesznek megtekinthetőek a Rektori Hivatal aulájában.

pontottparti_szeged_2018

Szegeden is lesz Pont Ott Parti július 25-én, vagyis a felvételi ponthatárhúzás napján. A 2018-as felvételi ponthatárok kihirdetését együtt várhatják a Szegedi Tudományegyetemre jelentkezők a Dugonics téren.

avatas_kituntetesek

Az Általános Orvostudományi Kar Tanácsa díjat alapított azon külső személyeknek, oktató-kutatóknak, akik kiemelkedő munkásságukkal hozzájárultak a Kar oktató és tudományos tevékenységéhez.