K_F_Sz_K1

Korányi Frigyes Tudományos Fórum

A Korányi Frigyes Szakkollégium 2018 tavaszán immáron 23. alkalommal rendezi meg nagyszabású éves szakmai találkozóját, a Korányi Frigyes Tudományos Fórumot.

A konferencia alapvető célja, hogy közös rendezvény keretében biztosítson előadási lehetőséget a tudományos diákköri munkában részt vállaló orvos-, fogorvos- és gyógyszerészhallgatóknak számára.

Jelen levélben invitáljuk Önöket mint aktív résztvevőket a Fórum angol nyelvű tagozatára (Frigyes Korányi Science Forum – RECOOP Student Conference), amely 2018. március 9-én a budapesti Szent Gellért Szállóban kerül megrendezésre. Kutatási eredményeik bemutatása a hat meghirdetett szekció egyikében lehetséges interaktív poszterprezentáció formájában (összefoglaló előadás, majd vita a poszternél). Felhívásunkat csatolmányként megtalálják.

Az absztraktok beadásának határideje: 2017. december 18.

Minden információt megtalálnak a honapunkon >>

Várjuk megtisztelő jelentkezésüket!

Korányi Frigyes Szakkollégium

Semmelweis Egyetem

A felhívás ide kattintva letölthető (pdf) >>

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!