MET

MÉT angol nyelvű tudományos szimpózium

A Magyar Élettani Társaság és a Szerb Élettani Társaság 2017. május 25-27 között közös, angol nyelvű tudományos szimpóziumot szervez Szabadkán, fiatal kutatók számára.

Az előzetes egyeztetések alapján a részvétel (beleértve a szállást, étkezéseket és a társasági programokat) 30 fő fiatal előadó számára ingyenes lesz.

A felhívás hamarosan szélesebb körben is ismertetésre kerül, de a kongresszusi helyszín megválasztásakor a Társaságok elsősorban a Szegedi Tudományegyetem kutatóinak, előadóinak részvételére számítottak.

Tisztelettel kérjük és 2017. március 21-ig várjuk Karunk munkatársainak előzetes visszajelzését a jelentkezési szándékokról, az office.expsur@med.u-szeged.hu e-mail címen.

Boros Mihály
MÉT főtitkár

Felhívás (pdf) >>

Paint

Az SZTE ÁOK V. évfolyamos hallgatói május 10-én Szerenádra indultak a Jancsó kollégium elől. A gyülekezés képei Facebook oldalunkon megtekinthetők!

IMG_0561_2

2018. május 4-én, pénteken egész napos látogatást tett Szegeden Vytenis Andriukaitis, az Európai Unió egészségügyért és élelmiszerbiztonságért felelős biztosa. Látogatásának elsődleges célja az volt, hogy tájékozódjon a Szegedi Tudományegyetem Klinikai Központjában (SZTE KK) az úgy nevezett "ritka betegségekben" szenvedők ellátásáról (lásd keretes írásunkat) valamint, hogy milyen távlatai vannak az ún. európai referencia hálózat bővítésének.