MET

MÉT angol nyelvű tudományos szimpózium

A Magyar Élettani Társaság és a Szerb Élettani Társaság 2017. május 25-27 között közös, angol nyelvű tudományos szimpóziumot szervez Szabadkán, fiatal kutatók számára.

Az előzetes egyeztetések alapján a részvétel (beleértve a szállást, étkezéseket és a társasági programokat) 30 fő fiatal előadó számára ingyenes lesz.

A felhívás hamarosan szélesebb körben is ismertetésre kerül, de a kongresszusi helyszín megválasztásakor a Társaságok elsősorban a Szegedi Tudományegyetem kutatóinak, előadóinak részvételére számítottak.

Tisztelettel kérjük és 2017. március 21-ig várjuk Karunk munkatársainak előzetes visszajelzését a jelentkezési szándékokról, az office.expsur@med.u-szeged.hu e-mail címen.

Boros Mihály
MÉT főtitkár

Felhívás (pdf) >>

kiemelt_berenyiek_20170310
fotó: Bobkó Anna

„Univerzális mechanizmust találtunk, amely mind a gondolkodás, mind a térbeli tájékozódás során képessé teszi az úgynevezett hely-sejteket arra, hogy megbízható kódolást tudjanak végrehajtani” – összegezte Berényi Antal, az SZTE-MTA Lendület Oszcillatorikus Neuronhálózatok Kutatócsoport vezetője a Neuron folyóiratban 2017. március 8-án megjelent publikációjuk újdonság tartalmát.