MET

MÉT angol nyelvű tudományos szimpózium

A Magyar Élettani Társaság és a Szerb Élettani Társaság 2017. május 25-27 között közös, angol nyelvű tudományos szimpóziumot szervez Szabadkán, fiatal kutatók számára.

Az előzetes egyeztetések alapján a részvétel (beleértve a szállást, étkezéseket és a társasági programokat) 30 fő fiatal előadó számára ingyenes lesz.

A felhívás hamarosan szélesebb körben is ismertetésre kerül, de a kongresszusi helyszín megválasztásakor a Társaságok elsősorban a Szegedi Tudományegyetem kutatóinak, előadóinak részvételére számítottak.

Tisztelettel kérjük és 2017. március 21-ig várjuk Karunk munkatársainak előzetes visszajelzését a jelentkezési szándékokról, az office.expsur@med.u-szeged.hu e-mail címen.

Boros Mihály
MÉT főtitkár

Felhívás (pdf) >>

OTDK

Kiváló eredmények az OTDK orvosi szekciójában. Gratulálunk!

kiemelt_berenyi_talentum

Az epilepsziás rohamok elektromos kezelési elveinek feltárásáért Berényi Antal idegtudós, a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) csoportvezető kutatója kapta az idei Szent-Györgyi Talentum Díjat.