MET

MÉT angol nyelvű tudományos szimpózium

A Magyar Élettani Társaság és a Szerb Élettani Társaság 2017. május 25-27 között közös, angol nyelvű tudományos szimpóziumot szervez Szabadkán, fiatal kutatók számára.

Az előzetes egyeztetések alapján a részvétel (beleértve a szállást, étkezéseket és a társasági programokat) 30 fő fiatal előadó számára ingyenes lesz.

A felhívás hamarosan szélesebb körben is ismertetésre kerül, de a kongresszusi helyszín megválasztásakor a Társaságok elsősorban a Szegedi Tudományegyetem kutatóinak, előadóinak részvételére számítottak.

Tisztelettel kérjük és 2017. március 21-ig várjuk Karunk munkatársainak előzetes visszajelzését a jelentkezési szándékokról, az office.expsur@med.u-szeged.hu e-mail címen.

Boros Mihály
MÉT főtitkár

Felhívás (pdf) >>

IMG_2630

Közzétette 2021-es felsőoktatási rangsorát a Figyelő. Az intézményi abszolút rangsorban az SZTE a legjobb vidéki egyetem, miközben a képzésterületi listán az első helyen áll az SZTE Általános Orvostudományi Kar.

Screenshot_2020-11-24_Scientific_Reports

A sclerosis multiplex, és a ritka betegségnek számító Guillain-Barré-szindróma kórlefolyásának követését és megbízhatóbb prognózisát is segítheti az SZTE Neurológiai Klinika és az SZBK Lipidomikai Csoport közös transzlációs kutatása, melynek eredményeiről a rangos Scientific Reports tudományos folyóiratban számoltak be.