innovacios_dij

2017. évi SZTE Innovációs Díj Pályázat

A tavaly megkezdett hagyományt követve meghirdetésre került a 2017. évi SZTE Innovációs Díj Pályázat. A pályázati felhívás és a pályázat benyújtásához szükséges dokumentumok ide kattitva érhetők el >>

A pályázat benyújtásának határideje: 2017. április 2. 24:00 óra.

A pályázat célja az egyetem azon kutatóinak, valamint hallgatóinak támogatása, akik az egyetemhez kötődő kutatómunkájuk során olyan tudományos eredményt, innovatív megoldást dolgoztak ki, amely szellemi alkotásnak minősül és üzleti szempontból hasznosítható lehet.

Pályázni, a tavalyi évhez hasonlóan az alábbi kategóriákban lehet:

·Leginnovatívabb TDK munkáért

·Leginnovatívabb PhD munkáért

·Leginnovatívabb kutatómunkáért a műszaki tudományok területén

·Leginnovatívabb kutatómunkáért a természettudományok és élettudományok területén

·Leginnovatívabb kutatómunkáért a bölcsészettudományok és társadalomtudományok területén.

A pályázattal kapcsolatban felmerülő, bármilyen kérdés esetén, kérem, forduljon bizalommal a Kutatás-fejlesztési és Innovációs Igazgatósághoz, tel: +36 62 546 702 ; email: inno@rekt.szte.hu

Prof. Dr. Kemény Lajos

tudományos és innovációs rektorhelyettes

OTDK

Kiváló eredmények az OTDK orvosi szekciójában. Gratulálunk!

kiemelt_berenyi_talentum

Az epilepsziás rohamok elektromos kezelési elveinek feltárásáért Berényi Antal idegtudós, a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) csoportvezető kutatója kapta az idei Szent-Györgyi Talentum Díjat.