innovacios_dij

2017. évi SZTE Innovációs Díj Pályázat

A tavaly megkezdett hagyományt követve meghirdetésre került a 2017. évi SZTE Innovációs Díj Pályázat. A pályázati felhívás és a pályázat benyújtásához szükséges dokumentumok ide kattitva érhetők el >>

A pályázat benyújtásának határideje: 2017. április 2. 24:00 óra.

A pályázat célja az egyetem azon kutatóinak, valamint hallgatóinak támogatása, akik az egyetemhez kötődő kutatómunkájuk során olyan tudományos eredményt, innovatív megoldást dolgoztak ki, amely szellemi alkotásnak minősül és üzleti szempontból hasznosítható lehet.

Pályázni, a tavalyi évhez hasonlóan az alábbi kategóriákban lehet:

·Leginnovatívabb TDK munkáért

·Leginnovatívabb PhD munkáért

·Leginnovatívabb kutatómunkáért a műszaki tudományok területén

·Leginnovatívabb kutatómunkáért a természettudományok és élettudományok területén

·Leginnovatívabb kutatómunkáért a bölcsészettudományok és társadalomtudományok területén.

A pályázattal kapcsolatban felmerülő, bármilyen kérdés esetén, kérem, forduljon bizalommal a Kutatás-fejlesztési és Innovációs Igazgatósághoz, tel: +36 62 546 702 ; email: inno@rekt.szte.hu

Prof. Dr. Kemény Lajos

tudományos és innovációs rektorhelyettes

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!