p_g_k_t_kiemelt

Petri Gábor nevét viseli az új klinikai tömb

Az aulában elhelyezett emléktáblánál tartott ünnepségen Prof. Dr. Lázár György, a sebészeti klinika vezetője elődje iskolateremtő munkásságát méltatta, és hogy mindig a maximális tudás megszerzésére és átadására törekedett – írja a delmagyar.hu.

dr_lazar_gyorgy

Prof. Dr. Bari Ferenc, az orvoskar dékánja a névadóról őrzött személyes emlékeit összegezve kiemelte, példamutatóan bölcs, érzékeny, türelmes, korrekt, ugyanakkor impulzív és kockázatvállaló vezető volt.

dr_bari_ferenc

Prof. Dr. Nagy Sándor a Petri-alapítvány nevében a professzor sokéves küzdelmére emlékezett az új klinikaépületért, valamint széles látókörű személyiségét és szilárd erkölcsi alapokon álló szakmai munkáját hangsúlyozta.

dr_nagy_sandor

Az emléktáblánál az alapítvány részéről Gervain Mihály, az orvoskar és a klinika nevében Bari Ferenc és Lázár György koszorúzott.

Forrás: delmagyar.hu

unnepseg

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!