p_g_k_t_kiemelt

Petri Gábor nevét viseli az új klinikai tömb

Az aulában elhelyezett emléktáblánál tartott ünnepségen Prof. Dr. Lázár György, a sebészeti klinika vezetője elődje iskolateremtő munkásságát méltatta, és hogy mindig a maximális tudás megszerzésére és átadására törekedett – írja a delmagyar.hu.

dr_lazar_gyorgy

Prof. Dr. Bari Ferenc, az orvoskar dékánja a névadóról őrzött személyes emlékeit összegezve kiemelte, példamutatóan bölcs, érzékeny, türelmes, korrekt, ugyanakkor impulzív és kockázatvállaló vezető volt.

dr_bari_ferenc

Prof. Dr. Nagy Sándor a Petri-alapítvány nevében a professzor sokéves küzdelmére emlékezett az új klinikaépületért, valamint széles látókörű személyiségét és szilárd erkölcsi alapokon álló szakmai munkáját hangsúlyozta.

dr_nagy_sandor

Az emléktáblánál az alapítvány részéről Gervain Mihály, az orvoskar és a klinika nevében Bari Ferenc és Lázár György koszorúzott.

Forrás: delmagyar.hu

unnepseg

golyatabor_kiemelt

Az SZTE Általános Orvostudományi Kar, a Gyógyszerésztudományi Kar és a Fogorvostudományi Kar Hallgatói Önkormányzatainak közös szervezésével idén is megrendezésre kerül a SZOTE Gólyatábor!

kinevezes_kiemelt
Fotó: Bobkó Anna

Ünnepélyes külsőségek közepette a Szegedi Tudományegyetem rektora, Szabó Gábor adta át 2017. július 7-én a felsőoktatási intézmény új vezetői számára kinevezésüket, az SZTE arra érdemesnek ítélt polgárainak a kitüntető oklevelet.