BTK2

A Göncz Árpád sétány ünnepélyes avatása

A Szegedi Tudományegyetem Szenátusa 2016. május 30-án megtartott ülésén a 130/2016. számú határozatával támogatta, hogy a Bölcsészettudományi Kar és a József Attila Tanulmányi és Információs Központ között húzódó sétányt Göncz Árpádról, az 1956-os forradalmárról, politikusról, köztársasági elnökről, íróról és műfordítóról, a szegedi Bölcsészettudományi Kar Angol Tanszékén a fordító- és tolmácsképzés alapító tanáráról nevezzük el.

A Göncz Árpád sétány ünnepélyes avatására 2017. május 26-án, pénteken, 13 órai kezdettel kerül sor a fent megnevezett helyszínen.

btk1

A megjelenteket köszönti

Dr. Szajbély Mihály professzor,
a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar dékánja

Ünnepélyes beszédet mond

Dr. Szabó Gábor professzor, akadémikus
a Szegedi Tudományegyetem rektora

Göncz Árpád szegedi tevékenységéről szóló személyes emlékeit idézi

Dr. Szőnyi György Endre
a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának professzora

Közreműködik a SZTE Zeneművészeti Karának Szegedi Harsonaegyüttese.

Prof. Dr. Szajbély Mihály

dékán

kancellar_nyito

Egy épületbe kerülhet 2019 végére a Szegedi Tudományegyetem klinikai központjának gyermek és felnőtt infektológiai ellátása. A fertőző betegekkel foglalkozó, egyetemi tanszékként is működő, a járványügyi intézményekkel együttműködő SZTE Infektológiai Központot a Déli Klinikaparkban alakítják ki. A kormányzati támogatással megvalósuló fejlesztés hátteréről dr. Fendler Juditot, az SZTE kancellárját kérdeztük.