KMP

Az SZTE ÁOK Klinikai Módszertani Pályázatának nyertesei

Karunk februárban meghirdetett Klinikai Módszertani Pályázatán az alábbi munkatársak nyertek támogatást külföldi tanulmányútjukhoz, mely során új, a betegellátásban közvetlenül hasznosítható módszert, műtéti technikát sajátíthatnak el.

Dr. Deák Gábor, egyetemi tanársegéd, Urológiai Klinika

Desztináció: Párizs, Franciaország, Henri-Mondor Egyetemi Kórház, Urológia

Témakör: új endoscopos technikák elsajátítása

Dr. Sztanó Balázs, egyetemi adjunktus, Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika

Dr. Szakács László, egyetemi adjunktus, Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika

Desztináció: UKSH Lübeck, Németország

Témakör: fej-nyaki brachyterápiás módszer elsajátítása

Gratulálunk az elnyert támogatásokhoz! A tanulmány utak után várjuk a szakmai bemutatókat!

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!