KMP

Az SZTE ÁOK Klinikai Módszertani Pályázatának nyertesei

Karunk februárban meghirdetett Klinikai Módszertani Pályázatán az alábbi munkatársak nyertek támogatást külföldi tanulmányútjukhoz, mely során új, a betegellátásban közvetlenül hasznosítható módszert, műtéti technikát sajátíthatnak el.

Dr. Deák Gábor, egyetemi tanársegéd, Urológiai Klinika

Desztináció: Párizs, Franciaország, Henri-Mondor Egyetemi Kórház, Urológia

Témakör: új endoscopos technikák elsajátítása

Dr. Sztanó Balázs, egyetemi adjunktus, Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika

Dr. Szakács László, egyetemi adjunktus, Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika

Desztináció: UKSH Lübeck, Németország

Témakör: fej-nyaki brachyterápiás módszer elsajátítása

Gratulálunk az elnyert támogatásokhoz! A tanulmány utak után várjuk a szakmai bemutatókat!

SBO_kiemelt

2017. szeptember 22-én 12 órai kezdettel a szegedi Huszár Mátyás rakparton, az Európai Unió Közlekedésmentes Napjának keretein belül Újraélesztési Rekord Kísérletre kerül sor az SZTE SZAKK Sürgősségi Betegellátó Osztály szervezésében.

Buffalo_kiemelt

Szepes Borbála VI.éves, Sófi és Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjas, OTDK I. helyezett medikusunk az HMAA (Hungarian American Medical Association) ösztöndíját is elnyerte, így közel 3 hónapot tölt el az Egyesült Államokban.