KMP

Az SZTE ÁOK Klinikai Módszertani Pályázatának nyertesei

Karunk februárban meghirdetett Klinikai Módszertani Pályázatán az alábbi munkatársak nyertek támogatást külföldi tanulmányútjukhoz, mely során új, a betegellátásban közvetlenül hasznosítható módszert, műtéti technikát sajátíthatnak el.

Dr. Deák Gábor, egyetemi tanársegéd, Urológiai Klinika

Desztináció: Párizs, Franciaország, Henri-Mondor Egyetemi Kórház, Urológia

Témakör: új endoscopos technikák elsajátítása

Dr. Sztanó Balázs, egyetemi adjunktus, Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika

Dr. Szakács László, egyetemi adjunktus, Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika

Desztináció: UKSH Lübeck, Németország

Témakör: fej-nyaki brachyterápiás módszer elsajátítása

Gratulálunk az elnyert támogatásokhoz! A tanulmány utak után várjuk a szakmai bemutatókat!

kancellar_nyito

Egy épületbe kerülhet 2019 végére a Szegedi Tudományegyetem klinikai központjának gyermek és felnőtt infektológiai ellátása. A fertőző betegekkel foglalkozó, egyetemi tanszékként is működő, a járványügyi intézményekkel együttműködő SZTE Infektológiai Központot a Déli Klinikaparkban alakítják ki. A kormányzati támogatással megvalósuló fejlesztés hátteréről dr. Fendler Juditot, az SZTE kancellárját kérdeztük.