Semm.Res.Salon

Semmelweis Kutatói Szalon

A soron következő Semmelweis Kutatói Szalon 2017. június 6-án, kedden 17.00 órakor kerül megrendezésre a Semmelweis Szalonban (cím: 1085 Budapest, Üllői út 26.).

A tavaszi programsorozat záró eseményén az előadások és a diszkusszió a konzorciális együttműködések és pályázási lehetőségek témaköreivel foglalkoznak.

Program:

1. A "Hungarian Center of Excellence for Molecular Medicine (HCEMM)" projekt

Előadó: Prof. Buzás Edit, az MTA doktora, intézetigazgató

Semmelweis Egyetem Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézet

2. Eurolife hálózat és a CELSA

Előadó: Prof. Matolcsy András, az MTA doktora, intézetigazgató

Semmelweis Egyetem I. sz. Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet

Házigazda:

Prof. Hunyady László az MTA rendes tagja, dékán

Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar

Regisztráció a tudomanyos.rektorhelyettes@semmelweis-univ.hu e-mail címen

kancellar_nyito

Egy épületbe kerülhet 2019 végére a Szegedi Tudományegyetem klinikai központjának gyermek és felnőtt infektológiai ellátása. A fertőző betegekkel foglalkozó, egyetemi tanszékként is működő, a járványügyi intézményekkel együttműködő SZTE Infektológiai Központot a Déli Klinikaparkban alakítják ki. A kormányzati támogatással megvalósuló fejlesztés hátteréről dr. Fendler Juditot, az SZTE kancellárját kérdeztük.