Semm.Res.Salon

Semmelweis Kutatói Szalon

A soron következő Semmelweis Kutatói Szalon 2017. június 6-án, kedden 17.00 órakor kerül megrendezésre a Semmelweis Szalonban (cím: 1085 Budapest, Üllői út 26.).

A tavaszi programsorozat záró eseményén az előadások és a diszkusszió a konzorciális együttműködések és pályázási lehetőségek témaköreivel foglalkoznak.

Program:

1. A "Hungarian Center of Excellence for Molecular Medicine (HCEMM)" projekt

Előadó: Prof. Buzás Edit, az MTA doktora, intézetigazgató

Semmelweis Egyetem Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézet

2. Eurolife hálózat és a CELSA

Előadó: Prof. Matolcsy András, az MTA doktora, intézetigazgató

Semmelweis Egyetem I. sz. Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet

Házigazda:

Prof. Hunyady László az MTA rendes tagja, dékán

Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar

Regisztráció a tudomanyos.rektorhelyettes@semmelweis-univ.hu e-mail címen

SBO_kiemelt

2017. szeptember 22-én 12 órai kezdettel a szegedi Huszár Mátyás rakparton, az Európai Unió Közlekedésmentes Napjának keretein belül Újraélesztési Rekord Kísérletre kerül sor az SZTE SZAKK Sürgősségi Betegellátó Osztály szervezésében.

Buffalo_kiemelt

Szepes Borbála VI.éves, Sófi és Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjas, OTDK I. helyezett medikusunk az HMAA (Hungarian American Medical Association) ösztöndíját is elnyerte, így közel 3 hónapot tölt el az Egyesült Államokban.