AITI_futo

Dr. László Ildikó Boros Mihály Ösztöndíjat kapott

A Magyar Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság 2017. évi Kongresszusán Dr. László Ildikó, SZTE ÁOK Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet PhD hallgatója Boros Mihály Ösztöndíjat kapott „Új képelemzési módszer az endotheliális glycocalyx vastagságának meghatározására kontroll és szeptikus állatokban” című előadásával.

Az előadása során bemutatott egy új módszert, melyet a glycocalyx réteg vizualizálására és a glycocalyx vastagság-változások pontos, objektív detektálására dolgoztak ki. Témavezetői: Prof. Dr. Molnár Zsolt - SZTE ÁOK Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet és Dr. Szabó Andrea - SZTE ÁOK Sebészeti Műtéttani Intézet.

Gratulálunk!

kancellar_nyito

Egy épületbe kerülhet 2019 végére a Szegedi Tudományegyetem klinikai központjának gyermek és felnőtt infektológiai ellátása. A fertőző betegekkel foglalkozó, egyetemi tanszékként is működő, a járványügyi intézményekkel együttműködő SZTE Infektológiai Központot a Déli Klinikaparkban alakítják ki. A kormányzati támogatással megvalósuló fejlesztés hátteréről dr. Fendler Juditot, az SZTE kancellárját kérdeztük.