AITI_futo

Dr. László Ildikó Boros Mihály Ösztöndíjat kapott

A Magyar Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság 2017. évi Kongresszusán Dr. László Ildikó, SZTE ÁOK Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet PhD hallgatója Boros Mihály Ösztöndíjat kapott „Új képelemzési módszer az endotheliális glycocalyx vastagságának meghatározására kontroll és szeptikus állatokban” című előadásával.

Az előadása során bemutatott egy új módszert, melyet a glycocalyx réteg vizualizálására és a glycocalyx vastagság-változások pontos, objektív detektálására dolgoztak ki. Témavezetői: Prof. Dr. Molnár Zsolt - SZTE ÁOK Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet és Dr. Szabó Andrea - SZTE ÁOK Sebészeti Műtéttani Intézet.

Gratulálunk!

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!