golyatabor_kiemelt

Gólyatábor 2017

Az SZTE Általános Orvostudományi Kar, a Gyógyszerésztudományi Kar és a Fogorvostudományi Kar Hallgatói Önkormányzatainak közös szervezésével idén is megrendezésre kerül a SZOTE Gólyatábor!

A tábor 2017. augusztus 17–21. között (csütörtök-hétfő), BALATONAKALIN, a Gyermek és Ifjúsági Táborban kerül megrendezésre .

Az szállás 6 fős, fürdőszobás, faház jellegű lakosztályokban lesz, valamint a napi három étkezést a tábor biztosítja számunkra.

Ágyneműt nem kapunk a helyszínen, így azt hozni kell!

A tábori jelentkezéseket az átutalások sorrendjében fogadjuk el 2017. július 26. és augusztus 12. között. Jelentkezni a www.golyatabor.hu oldalon történő regisztráció után lehetséges.

A részletes tájékoztató ide kattintva letölthető (pdf) >>

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!