erasmus_
fotó: Bobkó Anna

Welcome to our Faculty!

A II. félévben 41 Erasmus ösztöndíjas hallgató kezdi meg tanulmányait vagy szakmai gyakorlatát az ÁOK-n.

11 hallgató Olaszországból, 11 hallgató Romániából, 5 hallgató Spanyolországból, 5 hallgató Törökországból, 4 Bulgáriából, 2 Belgiumból, 1 Németországból, 1 Portugáliából, 1 Szlovákiából.

A Karnak jelenleg 52 külföldi egyetemmel van bilaterális megállapodása az Európai Unió 19 országából és Törökországból.

Paint

Az SZTE ÁOK V. évfolyamos hallgatói május 10-én Szerenádra indultak a Jancsó kollégium elől. A gyülekezés képei Facebook oldalunkon megtekinthetők!

IMG_0561_2

2018. május 4-én, pénteken egész napos látogatást tett Szegeden Vytenis Andriukaitis, az Európai Unió egészségügyért és élelmiszerbiztonságért felelős biztosa. Látogatásának elsődleges célja az volt, hogy tájékozódjon a Szegedi Tudományegyetem Klinikai Központjában (SZTE KK) az úgy nevezett "ritka betegségekben" szenvedők ellátásáról (lásd keretes írásunkat) valamint, hogy milyen távlatai vannak az ún. európai referencia hálózat bővítésének.