erasmus_
fotó: Bobkó Anna

Welcome to our Faculty!

A II. félévben 41 Erasmus ösztöndíjas hallgató kezdi meg tanulmányait vagy szakmai gyakorlatát az ÁOK-n.

11 hallgató Olaszországból, 11 hallgató Romániából, 5 hallgató Spanyolországból, 5 hallgató Törökországból, 4 Bulgáriából, 2 Belgiumból, 1 Németországból, 1 Portugáliából, 1 Szlovákiából.

A Karnak jelenleg 52 külföldi egyetemmel van bilaterális megállapodása az Európai Unió 19 országából és Törökországból.

nyito_muzsikalo_orvosok

A Szegedi Tudományegyetem országosan egyedülálló keresztképzésének jóvoltából az Általános Orvostudomány Kar legtehetségesebb zenélő medikusai áthallgathatnak a Bartók Béla Művészeti Kar kurzusaira. Ennek a programnak is köszönhető, hogy a zenélő orvos hagyomány tovább él a szegedi egyetemen

szte_kepalkoto_diagnosztika_3

Heteken belül a betegellátás szolgálatába állnak azok a legmodernebb radiológiai és képalkotó berendezések (CT, MR, MRi), amiket a Szegedi Tudományegyetem 4,8 milliárdos kormányzati támogatásból vásárolt meg. A jelentős léptékű fejlesztés XXI. századi színvonalra emeli a térség betegeinek ellátását.