amerikai_osztondij_kiemelt

Szepes Borbála és Rózsa Petra amerikai ösztöndíjat nyert

Szepes Borbála V. éves medikus hallgatónk a legmagasabb pontszámot érte el a jelentkezők közül, így résztvevője lehet a "Senior Medical Student Program in the USA" pályázatnak, melyben nyáron 3 hónapot fog tanulmányúton tölteni. Vele tart az évfolyamról a szintén ösztöndíjat nyert Rózsa Petra is.

Mindkettőjüknek gratulálunk!

kancellar_nyito

Egy épületbe kerülhet 2019 végére a Szegedi Tudományegyetem klinikai központjának gyermek és felnőtt infektológiai ellátása. A fertőző betegekkel foglalkozó, egyetemi tanszékként is működő, a járványügyi intézményekkel együttműködő SZTE Infektológiai Központot a Déli Klinikaparkban alakítják ki. A kormányzati támogatással megvalósuló fejlesztés hátteréről dr. Fendler Juditot, az SZTE kancellárját kérdeztük.