amerikai_osztondij_kiemelt

Szepes Borbála és Rózsa Petra amerikai ösztöndíjat nyert

Szepes Borbála V. éves medikus hallgatónk a legmagasabb pontszámot érte el a jelentkezők közül, így résztvevője lehet a "Senior Medical Student Program in the USA" pályázatnak, melyben nyáron 3 hónapot fog tanulmányúton tölteni. Vele tart az évfolyamról a szintén ösztöndíjat nyert Rózsa Petra is.

Mindkettőjüknek gratulálunk!

nyito_muzsikalo_orvosok

A Szegedi Tudományegyetem országosan egyedülálló keresztképzésének jóvoltából az Általános Orvostudomány Kar legtehetségesebb zenélő medikusai áthallgathatnak a Bartók Béla Művészeti Kar kurzusaira. Ennek a programnak is köszönhető, hogy a zenélő orvos hagyomány tovább él a szegedi egyetemen

szte_kepalkoto_diagnosztika_3

Heteken belül a betegellátás szolgálatába állnak azok a legmodernebb radiológiai és képalkotó berendezések (CT, MR, MRi), amiket a Szegedi Tudományegyetem 4,8 milliárdos kormányzati támogatásból vásárolt meg. A jelentős léptékű fejlesztés XXI. századi színvonalra emeli a térség betegeinek ellátását.