MOEOT_kiemelt_1

MOEOT ülés az ÁOK Dékáni Hivatalában

A Magyar Orvosképzési és Egészségügyi Oktatási Társaság 2017. február 24-én az SZTE ÁOK Dékáni Hivatal Dékáni Tanácstermében tartotta soros ülését, amelyen a négy orvosképző egyetem Dékáni Hivatala, Tanulmányi Osztálya, és a Szakképzési Központja vezetői és munkatársai is részt vettek.

Személyes részvételével megtisztelte a rendezvényt dr. Ladányi Márta helyettes államtitkár asszony is.

MOEOT_1_kicsi

A plenáris ülésen előadások hangzottak el a felvételre került egyetemisták (elsősorban az orvos- és egészségtudományi szakok) foglalkozás-egészségügyi alkalmassági vizsgálatainak kérdéseiről, az oktatók oktatásáról, a VI. (szigorló) év átalakításának terveiről illetve az elméleti intézetek oktató munkatársainak aggasztó fogyásáról és az abból fakadó teendőkről.

A képgaléria ide kattintva megtekinthető >>

OTDK

Kiváló eredmények az OTDK orvosi szekciójában. Gratulálunk!

kiemelt_berenyi_talentum

Az epilepsziás rohamok elektromos kezelési elveinek feltárásáért Berényi Antal idegtudós, a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) csoportvezető kutatója kapta az idei Szent-Györgyi Talentum Díjat.