MOEOT_kiemelt_1

MOEOT ülés az ÁOK Dékáni Hivatalában

A Magyar Orvosképzési és Egészségügyi Oktatási Társaság 2017. február 24-én az SZTE ÁOK Dékáni Hivatal Dékáni Tanácstermében tartotta soros ülését, amelyen a négy orvosképző egyetem Dékáni Hivatala, Tanulmányi Osztálya, és a Szakképzési Központja vezetői és munkatársai is részt vettek.

Személyes részvételével megtisztelte a rendezvényt dr. Ladányi Márta helyettes államtitkár asszony is.

MOEOT_1_kicsi

A plenáris ülésen előadások hangzottak el a felvételre került egyetemisták (elsősorban az orvos- és egészségtudományi szakok) foglalkozás-egészségügyi alkalmassági vizsgálatainak kérdéseiről, az oktatók oktatásáról, a VI. (szigorló) év átalakításának terveiről illetve az elméleti intézetek oktató munkatársainak aggasztó fogyásáról és az abból fakadó teendőkről.

A képgaléria ide kattintva megtekinthető >>

271850904_6791812060891589_5121175817267060750_n

Ünnepélyes keretek között átadták az SZTE Igazságügyi Orvostani Intézet felújított bonctermét - a helyiség rekonstrukciója az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar anyagi támogatásnak köszönhetően valósult meg.

Csernay_1170

Dr. Csernay Lászlónak, egyetemünk professzor emeritusának 90. születésnapja alkalmából Prof. Dr. Lázár György dékán a SZAOK Emlékérmét adományozta. Gratulálunk!