EEB

EEB – Egyetemi Előkészítő Tábor 2017

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi, Fogorvostudományi és Gyógyszerésztudományi Karainak közös Egyetemi Előkészítő Tábora azoknak az érettségi előtt álló diákoknak, akik ezen tudományos területek valamelyikén szeretnék kamatoztatni tudásukat, képzelik el jövőjüket.

Az oktatás biológia, kémia és fizika tárgyakból folyik majd, amelyek közül a jelentkezők az érettségihez hasonlóan biológiát és kémiát, vagy fizikát választhatnak. Az oktatás természetesen az emelt szintű érettségi elvárásaihoz igazodik elméleti előadások és gyakorlati foglalkozások keretein belül.

EEB_alt_infok

További információ >>

Paint

Az SZTE ÁOK V. évfolyamos hallgatói május 10-én Szerenádra indultak a Jancsó kollégium elől. A gyülekezés képei Facebook oldalunkon megtekinthetők!

IMG_0561_2

2018. május 4-én, pénteken egész napos látogatást tett Szegeden Vytenis Andriukaitis, az Európai Unió egészségügyért és élelmiszerbiztonságért felelős biztosa. Látogatásának elsődleges célja az volt, hogy tájékozódjon a Szegedi Tudományegyetem Klinikai Központjában (SZTE KK) az úgy nevezett "ritka betegségekben" szenvedők ellátásáról (lásd keretes írásunkat) valamint, hogy milyen távlatai vannak az ún. európai referencia hálózat bővítésének.