EEB

EEB – Egyetemi Előkészítő Tábor 2017

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi, Fogorvostudományi és Gyógyszerésztudományi Karainak közös Egyetemi Előkészítő Tábora azoknak az érettségi előtt álló diákoknak, akik ezen tudományos területek valamelyikén szeretnék kamatoztatni tudásukat, képzelik el jövőjüket.

Az oktatás biológia, kémia és fizika tárgyakból folyik majd, amelyek közül a jelentkezők az érettségihez hasonlóan biológiát és kémiát, vagy fizikát választhatnak. Az oktatás természetesen az emelt szintű érettségi elvárásaihoz igazodik elméleti előadások és gyakorlati foglalkozások keretein belül.

EEB_alt_infok

További információ >>

kiemelt_berenyiek_20170310
fotó: Bobkó Anna

„Univerzális mechanizmust találtunk, amely mind a gondolkodás, mind a térbeli tájékozódás során képessé teszi az úgynevezett hely-sejteket arra, hogy megbízható kódolást tudjanak végrehajtani” – összegezte Berényi Antal, az SZTE-MTA Lendület Oszcillatorikus Neuronhálózatok Kutatócsoport vezetője a Neuron folyóiratban 2017. március 8-án megjelent publikációjuk újdonság tartalmát.