nyilt_nap_kiemelt

Teltház a Kari Nyílt Napon

Érdeklődő középiskolásokkal és szüleikkel telt meg a Szent-Györgyi Albert Oktatási Központ Ivánovics terme Karunk Nyílt Napján.

A Nyílt Nap első részében Prof. Dr. Bari Ferenc dékán, Prof. Dr. Sáry Gyula oktatási igazgató és Prof. Dr. Peták Ferenc TDT titkár tartott tájékoztatót.

A szünetben a hallgatói szervezetek standjait lehetett meglátogatni.

A szünet után a hallgatói szervezetek (HÖK, SZOE, SZAHE) mutatkoztak be.

Jelen volt az Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Szakfordítóképző Csoport és a SZTE Eötvös Loránd Kollégium Tehetség HÍD-tábor Program.

Hallhattak a diákhitelről is egy rövid ajánlót.

Az előadások után az épületben található Orvosi Készségfejlesztési (SKILL) Központban demonstrátorok tartott gyakorlati bemutatókat.

Köszönjük az érdeklődést! Eredményes felkészülést kívánunk!

Jelöljétek meg elsőként az SZTE ÁOK-t!

Képgalériánk Karunk Facebook oldalán tekinthető meg:

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!