NKE_kiemelt

Népegészségügyi Képző-és Kutatóhelyek Országos Egyesületének XI. Konferenciája

2017. augusztus 30. – szeptember 1. között a Szegedi Tudományegyetemen az Általános Orvostudományi Kar Népegészségtani Intézetének szervezésében kerül megrendezésre a Népegészségügyi Képző- és Kutatóhelyek Országos Egyesületének XI. Konferenciája.

A megnyitó ünnepségen, a helyi vezetők mellett, köszöntőt mondanak Dr. Szentes Tamás, országos tisztifőorvosi feladatokért felelős helyettes államtitkár és Dr. Ádány Róza egyetemi tanár, az Egyesület elnöke. A konferencia fő témája a magyar lakosság egészségi állapotát leginkább meghatározó krónikus betegségek megelőzése, különös tekintettel annak népegészségügyi aspektusaira. A résztvevő szakemberek több mint 70 magyar nyelvű tudományos előadás és 19 angol nyelvű poszter formájában mutatják be a betegségek megelőzése (életmódváltás, védőoltások, szűrővizsgálatok stb.), az alapellátás népegészségügyi feladatai, környezet-, munka-, táplálkozás- és élelmezés-egészségügy, minőség az egészségügyben stb. témakörökhöz kapcsolódó legújabb kutatási eredményeiket.

A konferencia részletes programja ide kattintva letölthető (pdf) >>

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!