NKE_kiemelt

Népegészségügyi Képző-és Kutatóhelyek Országos Egyesületének XI. Konferenciája

2017. augusztus 30. – szeptember 1. között a Szegedi Tudományegyetemen az Általános Orvostudományi Kar Népegészségtani Intézetének szervezésében kerül megrendezésre a Népegészségügyi Képző- és Kutatóhelyek Országos Egyesületének XI. Konferenciája.

A megnyitó ünnepségen, a helyi vezetők mellett, köszöntőt mondanak Dr. Szentes Tamás, országos tisztifőorvosi feladatokért felelős helyettes államtitkár és Dr. Ádány Róza egyetemi tanár, az Egyesület elnöke. A konferencia fő témája a magyar lakosság egészségi állapotát leginkább meghatározó krónikus betegségek megelőzése, különös tekintettel annak népegészségügyi aspektusaira. A résztvevő szakemberek több mint 70 magyar nyelvű tudományos előadás és 19 angol nyelvű poszter formájában mutatják be a betegségek megelőzése (életmódváltás, védőoltások, szűrővizsgálatok stb.), az alapellátás népegészségügyi feladatai, környezet-, munka-, táplálkozás- és élelmezés-egészségügy, minőség az egészségügyben stb. témakörökhöz kapcsolódó legújabb kutatási eredményeiket.

A konferencia részletes programja ide kattintva letölthető (pdf) >>

IMG_0002

Prof. Dr. Lengyel Csaba, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ elnöke, a Belgyógyászati Klinika igazgatója videónkban méltatta egykori mesterét, a hazai és nemzetközi hírű dr. Varró Vince professzort, aki 100. életévébe lépve felvette a COVID-19 fertőzés elleni védőoltást.

weboldal_nyito_facebook_otdk

2021. április 6- 9. között rendezik meg az online rendezvényt