Best_of_Brussels

Dr. Molnár Zsolt professzor előadásai a „Best of Brussels” Konferencián

Molnár Zsolt professzor, az SZTE ÁOK AITI tanszékvezetője, a "Best of Brussels" konferencián vett részt, melyet Pune-ben, Indiában rendeztek, immáron 5. alkalommal július 7-9 között.

A konferencia arról nevezetes, hogy az intenzív terápiás szakma legnagyobb (több mint 6000 résztvevő), és legrangosabb, minden év márciusában megrendezett brüsszeli kongresszusának (International Symposium on Intensive and Emergency Medicine, ISICEM) több mint 200 előadójából választanak ki 11-et, akik elviszik a kongresszuson általuk előadott témák üzenetét az indiai kontinensre, ahol több mint ezer résztvevő hallgatta az előadásokat. Molnár professzor 5 témakörben adott elő, melyek vázát az intézet saját kutatási eredményei adták: "Crystalloids and colloids: both can be good and bad", "Hemodynamic management after cardiac arrest", "Early percutaneous tracheostomy: can still be life saving!", "How to estimate lung recruitment at the bedside?" és "Cytokine removal in septic shock" címmel."

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!