arany_kreta

Dr. Gulya Károly professzor elismerése

Dr. Gulya Károly tanszékvezető egyetem tanár, az ÁOK–TTIK Sejtbiológia és Molekuláris Medicina Tanszékének vezetője a Természettudományi és Informatikai Kar július 1-én tartott diplomaosztóján Aranykréta Díjban részesült.

A díjat a kar hallgatóinak ETR-es szavazása alapján a TTIK közalkalmazotti jogviszonyban álló azon oktatói kaphatják, akik tartósan kiemelkedő színvonalú oktató-nevelő munkát végeznek. A díjat dr. Mucsi László, a TTIK Dékánja adta át.

kancellar_nyito

Egy épületbe kerülhet 2019 végére a Szegedi Tudományegyetem klinikai központjának gyermek és felnőtt infektológiai ellátása. A fertőző betegekkel foglalkozó, egyetemi tanszékként is működő, a járványügyi intézményekkel együttműködő SZTE Infektológiai Központot a Déli Klinikaparkban alakítják ki. A kormányzati támogatással megvalósuló fejlesztés hátteréről dr. Fendler Juditot, az SZTE kancellárját kérdeztük.