Down_szimpozium
fotó: www.regio10.hu

XIV. Down Szimpózium

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Orvosi Genetikai Intézete és a Szegedi Alapítvány a Magzati Genetikai Betegségek Megelőzéséért és Gyógyításáért közhasznú szervezet 2017. április 27-28-án ünnepi tudományos ülést rendez.

A tudományos program fő témája a koraszülés és a várandósgondozás új elveinek a tárgyalása valamint a prenatális szűrés aktuális kérdéseinek a tárgyalása.

2016 szeptemberében elveszítettük Szemere György Professzor Urat. Emlékét megőrzendő a szimpózium keretében emléktáblát avatunk Intézetünk alapítójának tiszteletére. Erre nem találhatunk méltóbb helyet, mint a 2016. novemberben megnyitott új Genetikai Tanácsadó Részlegünket.

Genetikai_Tanacsado

A részletes program ide kattintva letölthető (docx) >>

A jelentkezési lap és bővebb információ a regio10.hu oldalán található >>

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!