Down_szimpozium
fotó: www.regio10.hu

XIV. Down Szimpózium

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Orvosi Genetikai Intézete és a Szegedi Alapítvány a Magzati Genetikai Betegségek Megelőzéséért és Gyógyításáért közhasznú szervezet 2017. április 27-28-án ünnepi tudományos ülést rendez.

A tudományos program fő témája a koraszülés és a várandósgondozás új elveinek a tárgyalása valamint a prenatális szűrés aktuális kérdéseinek a tárgyalása.

2016 szeptemberében elveszítettük Szemere György Professzor Urat. Emlékét megőrzendő a szimpózium keretében emléktáblát avatunk Intézetünk alapítójának tiszteletére. Erre nem találhatunk méltóbb helyet, mint a 2016. novemberben megnyitott új Genetikai Tanácsadó Részlegünket.

Genetikai_Tanacsado

A részletes program ide kattintva letölthető (docx) >>

A jelentkezési lap és bővebb információ a regio10.hu oldalán található >>

Szent-Gyorgyi_Albert_1893-1986

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara, a Richter Gedeon Nyrt. és a "Régió-10" Kft. szervezésében 2019. november 15-28. között kerül sor a XXVI. Szent-Györgyi Napok program sorozatra.

Kiss_Jozsef_Geza_Pro_Sanitate

Az egészségügyi ellátás érdekében kifejtett kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként Pro Sanitate-díjban részesült Prof. Dr. Kiss József Géza, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinikájának tudományos tanácsadója. Gratulálunk!