Down_szimpozium
fotó: www.regio10.hu

XIV. Down Szimpózium

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Orvosi Genetikai Intézete és a Szegedi Alapítvány a Magzati Genetikai Betegségek Megelőzéséért és Gyógyításáért közhasznú szervezet 2017. április 27-28-án ünnepi tudományos ülést rendez.

A tudományos program fő témája a koraszülés és a várandósgondozás új elveinek a tárgyalása valamint a prenatális szűrés aktuális kérdéseinek a tárgyalása.

2016 szeptemberében elveszítettük Szemere György Professzor Urat. Emlékét megőrzendő a szimpózium keretében emléktáblát avatunk Intézetünk alapítójának tiszteletére. Erre nem találhatunk méltóbb helyet, mint a 2016. novemberben megnyitott új Genetikai Tanácsadó Részlegünket.

Genetikai_Tanacsado

A részletes program ide kattintva letölthető (docx) >>

A jelentkezési lap és bővebb információ a regio10.hu oldalán található >>

kemenylajos_certificate_330x330

Dr. Kemény Lajos, az SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika tanszékvezető egyetemi tanára 2018. november 30-án az International League of Dermatological Societies "ILDS Certificate of Appreciation for International Leadership" díjat vehette át.

Sepp

Karunkról Dr. Hortobágyi Tibor, az SZTE Patológiai Intézet tanszékvezető egyetemi docense és Dr. Sepp Róbert az SZTE II. sz. Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ egyetemi docense vált az MTA új doktorává. Gratulálunk!