Down_szimpozium
fotó: www.regio10.hu

XIV. Down Szimpózium

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Orvosi Genetikai Intézete és a Szegedi Alapítvány a Magzati Genetikai Betegségek Megelőzéséért és Gyógyításáért közhasznú szervezet 2017. április 27-28-án ünnepi tudományos ülést rendez.

A tudományos program fő témája a koraszülés és a várandósgondozás új elveinek a tárgyalása valamint a prenatális szűrés aktuális kérdéseinek a tárgyalása.

2016 szeptemberében elveszítettük Szemere György Professzor Urat. Emlékét megőrzendő a szimpózium keretében emléktáblát avatunk Intézetünk alapítójának tiszteletére. Erre nem találhatunk méltóbb helyet, mint a 2016. novemberben megnyitott új Genetikai Tanácsadó Részlegünket.

Genetikai_Tanacsado

A részletes program ide kattintva letölthető (docx) >>

A jelentkezési lap és bővebb információ a regio10.hu oldalán található >>

nyito_muzsikalo_orvosok

A Szegedi Tudományegyetem országosan egyedülálló keresztképzésének jóvoltából az Általános Orvostudomány Kar legtehetségesebb zenélő medikusai áthallgathatnak a Bartók Béla Művészeti Kar kurzusaira. Ennek a programnak is köszönhető, hogy a zenélő orvos hagyomány tovább él a szegedi egyetemen

szte_kepalkoto_diagnosztika_3

Heteken belül a betegellátás szolgálatába állnak azok a legmodernebb radiológiai és képalkotó berendezések (CT, MR, MRi), amiket a Szegedi Tudományegyetem 4,8 milliárdos kormányzati támogatásból vásárolt meg. A jelentős léptékű fejlesztés XXI. századi színvonalra emeli a térség betegeinek ellátását.