Down_szimpozium
fotó: www.regio10.hu

XIV. Down Szimpózium

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Orvosi Genetikai Intézete és a Szegedi Alapítvány a Magzati Genetikai Betegségek Megelőzéséért és Gyógyításáért közhasznú szervezet 2017. április 27-28-án ünnepi tudományos ülést rendez.

A tudományos program fő témája a koraszülés és a várandósgondozás új elveinek a tárgyalása valamint a prenatális szűrés aktuális kérdéseinek a tárgyalása.

2016 szeptemberében elveszítettük Szemere György Professzor Urat. Emlékét megőrzendő a szimpózium keretében emléktáblát avatunk Intézetünk alapítójának tiszteletére. Erre nem találhatunk méltóbb helyet, mint a 2016. novemberben megnyitott új Genetikai Tanácsadó Részlegünket.

Genetikai_Tanacsado

A részletes program ide kattintva letölthető (docx) >>

A jelentkezési lap és bővebb információ a regio10.hu oldalán található >>

doktoravato

A Szegedi Tudományegyetem Doktori Tanácsa az Általános Orvostudományi Karon 30 doktori fokozatot és 5 habilitációs oklevelet adományozott. Gratulálunk!