prezentacios_verseny

A Szegedi Tudományegyetem Tehetségpontja a kari TDK Tanáccsal közösen tudományos prezentációs versenyt rendezett 2017. április 11-én (hétfőn).

A versenyen a Kar 24 hallgatója vállalkozott arra, hogy egy tudományos problémát a közönség számára érthetően, a modern prezentációs eszközök segítségével bemutassanak. A magas színvonalú előadások közül a zsűri döntése alapján Szepes Borbála V. éves orvostanhallgató nyerte az első díjat, Nógrádi Bernát II. évfolyamos orvostanhallgató második helyezést ért el, és Mezőlaki Noémi Eszter V. éves orvostanhallgató harmadik helyen végzett.

A nyerteseknek gratulálunk!

Az első helyezett Szepes Borbála képviseli karunkat az összegyetemi tudományos prezentációs megmérettetésen, mely 2017. május 4-én kerül megrendezésre.

qsnyito

A szegedi universitas a tudományterületek közül az orvostudományi szakterületen teljesített a legerősebben, ahol a prominens 351-400. helyen végzett az intézmény a QS World University Rankings by Subject legfrissebb kiadásában

Gyermekklinika_TiszaLajos_felol

Az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika új épületszárnnyal gazdagodik. A közelmúltban megkezdődtek a Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai részleg építkezési munkálatai. A 2,3 milliárd forint értékű beruházás jóvoltából várhatóan 2022-re elkészül az ország legkorszerűbb gyermekpszichiátriai intézete.