mta_szab_szekhaz

"A pszichoszomatikus medicina oktatása, gyakorlata és kutatása" c. tudományos ülés

Időpont:

2017. május 4. (csütörtök) 14.30 órakor

Helyszín:

Szegedi Akadémiai Bizottság Székháza

Szeged, Somogyi B. utca 7.

Üléselnök:

Kelemen Oguz (SZTE ÁOK Magatartástudományi Intézet)

Szervezők:

Tudományos Ülések Bizottsága,
ÁOK Magatartástudományi Intézet

Tudományos Program:

1. Barabás Katalin (ÁOK Magatartástudományi Intézet)

Megnyitó, bevezetés

2. Horváth Tamás (ÁOK II. Belgyógyáaszti Klinika és Kardiológiai Központ, Invazív Kardiológiai Részleg)

Korrelációk sejtkárosodás, gyulladás és neuroendokrin stressz markerek között sztent implantációt követően stabil anginás betegekben

3. Hamvai Csaba (ÁOK Magatartástudományi Intézet)

A pszichoszomatika pszichoanalitikus előzménye

4. Rafael Beatrix (BTK Pszichológiai Intézet és ÁOK Orvosi Rehabilitációs és Fizikális Medicina Tanszék)

A depresszió és vitális kimerültség szerepe az ischaemias szívbetegekségekben

5. Kiss Tekla (ÁOK 5. éves orvostanhallgató)

Idős betegek hipertenziója és a pozitív érzelmek szerepe

6. Keresztes Margit (ÁOK Biokémiai Intézet)

Zárszó

qsnyito

A szegedi universitas a tudományterületek közül az orvostudományi szakterületen teljesített a legerősebben, ahol a prominens 351-400. helyen végzett az intézmény a QS World University Rankings by Subject legfrissebb kiadásában

Gyermekklinika_TiszaLajos_felol

Az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika új épületszárnnyal gazdagodik. A közelmúltban megkezdődtek a Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai részleg építkezési munkálatai. A 2,3 milliárd forint értékű beruházás jóvoltából várhatóan 2022-re elkészül az ország legkorszerűbb gyermekpszichiátriai intézete.