mental-health

Nyílt nap a Pszichiátriai Klinikán

Az SZTE ÁOK Pszichiátriai Klinika 2017. április 11-én nyílt napot tart, melynek keretében az SZTE diákjai betekinthetnek a klinikán folyó szakmai munkába.

Relaxációs csoportban, nagy- és kiscsoportban, művészetterápiás önismereti és egyéb képzőművészeti, illetve zenés foglalkozásokon, sportprogramokon, kutatólabor-túrán vehetnek részt az érdeklődők.

Programajánló:

• Ülj be az Affektív Osztály csoportterápiájára a betegekkel!
  • Vegyél részt az Addiktológiai Osztály csoportjain: AA csoport, Józanodók
  • Készíts magadnak egy emléket a kreatívterápiás, művészetterápiás workshopokon!
  • Ismerd meg jobban magadat az Affektív osztály művészetterápiás foglalkozásán!
  • Frissülj fel a relaxációs csoportban, amit külön Nektek tartunk a Gondozóban!
  • Labortúrázz!
  • Döntsd meg a rekordokat a Pszichózis Osztály Xbox szobájában!
  • Ízelítő a Klinika mozgásterápiás foglakozásaiból: tornázz, pingpongozz!
  • A rezidens egy napja: ismerkedj meg a klinika tereivel, életével

Szervezők:

Prof. Kálmán János tanszékvezető egyetemi tanár

Dr. Szakács Réka egyetemi adjunktus

Dr. Nórándt-Pásztor Hajnalka klinikai orvos

Az időpont beosztás ide kattintva letölthető (pdf) >>

qsnyito

A szegedi universitas a tudományterületek közül az orvostudományi szakterületen teljesített a legerősebben, ahol a prominens 351-400. helyen végzett az intézmény a QS World University Rankings by Subject legfrissebb kiadásában

Gyermekklinika_TiszaLajos_felol

Az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika új épületszárnnyal gazdagodik. A közelmúltban megkezdődtek a Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai részleg építkezési munkálatai. A 2,3 milliárd forint értékű beruházás jóvoltából várhatóan 2022-re elkészül az ország legkorszerűbb gyermekpszichiátriai intézete.