TDK_kiemelt

Különdíjban részesültek hallgatóink a XXIV. Marosvásárhelyi TDK Konferencián

A XXIV. Marosvásárhelyi TDK Konferencián (2017. március 29. - április 1.) tíz hallgató (Árpádffy-Lovas Tamás, Faragó Helga, Hantosi Dóra, Óvári Tímea, Pejin Andrea, Szentirmai Márton, Tóth Lilla Mária, Tóth Noémi, Vas Márton Árpád, Vincze Anna) és két oktató (Dr. Molnár Zsolt, Dr. Rakonczay Zoltán) képviselte Karunkat az NTP-HHTDK-16-0022 pályázat támogatásával.

A tízből öt hallgató prezentációja részesült különdíjban (az adott szekciókban a legjobb magyarországi előadásért).

TDK.2017

Aneszteziológia, intenzív terápia szekció:

Faragó Helga, VI. évf. (Sürgősségi Betegellátó Önálló Osztály)

A standardizált szepszisellátás bevezetése és kezdeti eredményei a Sürgősségi Betegellátó Önálló Osztályon

Témavezetők: Dr. Pető Zoltán, Dr. Erdélyi Péter

Farmakológia, labordiagnosztika szekció:

Óvári Tímea, IV. évf. (MTA SZBK Genetikai Intézet)

Allél-vesztés vizsgálatok emlő- és petefészek tumoros betegekben

Témavezetők: Dr. Haracska Lajos, Enyedi Márton

Imagisztika (képalkotóeljárások) szekció:

Pejin Andrea VI. évf. (Idegsebészeti Klinika)

Az independens komponens analízis jelentősége az eloquens agyterületeket érintő tumorok preoperatív tervezésében

Témavezető: Dr. Kis Dávid

Infektológia, mikrobiológia szekció:

Árpádffy-Lovas Tamás, V. évf. (Orvosi Biológiai Intézet)

A hosszú-read RNS-szekvenálás szerepe a génszabályozás kutatásában

Témavezetők: Dr. Tombácz Dóra, Dr. Balázs Zsolt, Dr. Boldogkői Zsolt

Neurológia, idegsebészet szekció:

Szentirmai Márton, VI. évf. (Neurológiai Klinika)

Triptofán metabolitok koncentráció változásainak vizsgálata nátrium-azid kezelt patkányok szérum és agyi mintáiban

Témavezetők: Dr. Zádori Dénes, Dr. Veres Gábor, Dr. Vécsei László

A nyerteseknek és témavezetőiknek gratulálunk!

qsnyito

A szegedi universitas a tudományterületek közül az orvostudományi szakterületen teljesített a legerősebben, ahol a prominens 351-400. helyen végzett az intézmény a QS World University Rankings by Subject legfrissebb kiadásában

Gyermekklinika_TiszaLajos_felol

Az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika új épületszárnnyal gazdagodik. A közelmúltban megkezdődtek a Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai részleg építkezési munkálatai. A 2,3 milliárd forint értékű beruházás jóvoltából várhatóan 2022-re elkészül az ország legkorszerűbb gyermekpszichiátriai intézete.