Dr._Szemere_Gy.

Dr. Szemere György emeritus professzor

(1931-2016)

2016. szeptember 7-én elhunyt Dr. Szemere György emeritus professzor, Karunk korábbi dékánja.

Dr. Szemere György 1931. február 3-án született Üllőn. Egyetemi tanulmányait a Szegedi Orvostudományi Egyetemen fejezte be, orvosi diplomát 1955-ben kapott. Laboratóriumi szakorvos 1960-tól, humángenetikus képesítéssel rendelkezik 1979-től. Az orvostudomány kandidátusa címet 1972-ben, az orvostudomány doktora címet 1989-ben nyerte el. Egész szakmai pályafutását a Szegedi Tudományegyetem egyik jogelődjén, a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetemen töltötte, előbb az Orvosi Biológiai Intézetben, majd az Ő általa alapított Orvosi Genetikai Intézetben, amelynek 1990-től volt szervezeti egységvezetője. Tudományos tématerületei a properdin és complement-rendszerek, genetika, humángenetika, cytogenetika, meioticus vizsgálatok, praenatalis genetika. Egy tankönyvet, négy könyvfejezetet, kilenc egyetemi jegyzetet írt. Cummulatív impact faktora meghaladja a 40-et. Közel félszáz külföldi kongresszuson vett részt, több hazai és nemzetközi tudományos társaság elnöke, alelnöke, tagja volt. Oktató munkáját széles körben folytatta, elméleti és gyakorlati órákat tartott magyar és angol nyelven az Általános Orvostudományi Karon klinikai genetikából, a Gyógyszerésztudományi Karon biológiából, magyar nyelven a védőnő hallgatók számára biológiából. Több évtizeden keresztül vezetett humángenetikából speciális kollégiumot. Megszervezte az Orvosi Genetikai Központot 1990-ben, majd 1994-ben tanszékké fejlesztette. Az Általános Orvostudományi Kar Dékánja volt 1991-1997 között.

Búcsúztatása 2016. szeptember 29-én, csütörtökön 15.00 órakor lesz az Újszegedi Temető ravatalozójában (Szőregi út 85.).

Emlékét tisztelettel megőrizzük!

sofi_delmagyar

Gratulálunk a gyémántfokozatú fődíjért (már dr.) Csákány Lórántnak, Tóth Rékának és Molnár Kinga PhD hallgatónak (Elméleti Orvostudományok Doktori Iskola) illetve az aranyfokozatú elismeréshez Nógrádi Bernát orvostanhallgatónknak! Foto: Frank Yvette (delmagyar.hu)

Kiemelt_3D_nyomtato_Bari_F_ny1

A térbeli nyomtatás orvosi alkalmazásában rejlő óriási lehetőségek megismerésében, fejlesztésében és kiaknázásában hol tart a Szegedi Tudományegyetem? Többek között ezt is kérdeztük az „Egyénre szabott orvoslás élettudományi struktúrák 3D nyomtatás révén” elnevezésű GINOP-projekt szakmai vezetőjétől, prof. dr. Bari Ferenctől, aki a LAMELIS elnökeként az SZTE e nyári iskolája programjába is beépítette a 3D nyomtatók témakörét.