Dr._Szemere_Gy.

Dr. Szemere György emeritus professzor

(1931-2016)

2016. szeptember 7-én elhunyt Dr. Szemere György emeritus professzor, Karunk korábbi dékánja.

Dr. Szemere György 1931. február 3-án született Üllőn. Egyetemi tanulmányait a Szegedi Orvostudományi Egyetemen fejezte be, orvosi diplomát 1955-ben kapott. Laboratóriumi szakorvos 1960-tól, humángenetikus képesítéssel rendelkezik 1979-től. Az orvostudomány kandidátusa címet 1972-ben, az orvostudomány doktora címet 1989-ben nyerte el. Egész szakmai pályafutását a Szegedi Tudományegyetem egyik jogelődjén, a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetemen töltötte, előbb az Orvosi Biológiai Intézetben, majd az Ő általa alapított Orvosi Genetikai Intézetben, amelynek 1990-től volt szervezeti egységvezetője. Tudományos tématerületei a properdin és complement-rendszerek, genetika, humángenetika, cytogenetika, meioticus vizsgálatok, praenatalis genetika. Egy tankönyvet, négy könyvfejezetet, kilenc egyetemi jegyzetet írt. Cummulatív impact faktora meghaladja a 40-et. Közel félszáz külföldi kongresszuson vett részt, több hazai és nemzetközi tudományos társaság elnöke, alelnöke, tagja volt. Oktató munkáját széles körben folytatta, elméleti és gyakorlati órákat tartott magyar és angol nyelven az Általános Orvostudományi Karon klinikai genetikából, a Gyógyszerésztudományi Karon biológiából, magyar nyelven a védőnő hallgatók számára biológiából. Több évtizeden keresztül vezetett humángenetikából speciális kollégiumot. Megszervezte az Orvosi Genetikai Központot 1990-ben, majd 1994-ben tanszékké fejlesztette. Az Általános Orvostudományi Kar Dékánja volt 1991-1997 között.

Búcsúztatása 2016. szeptember 29-én, csütörtökön 15.00 órakor lesz az Újszegedi Temető ravatalozójában (Szőregi út 85.).

Emlékét tisztelettel megőrizzük!

SZTE_RH_tulipan

Az Egyetemi Tavasz a Szegedi Tudományegyetem hagyományos, tavaszi rendezvénysorozata, melyet az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság Kulturális Iroda szervez immár tizenhatodik alkalommal. Április 11. és május 17. között 80 helyszínen közel 300 program közül válogathat a közönség.

IMG_1409

Az SZTE Egyetemi Tavasz programsorozat nyitóeseményeként Reumatológia Magyarországon címmel orvostörténeti vándorkiállítás nyílt a Magyar Reumatológusok Egyesülete fennállásának 90. évfordulója alkalmából az SZTE Általános Orvostudományi Kar oktatási központjában.