eu_flag_erasmus_vect_pos

Pasteur Erasmus+ Pályázat

Módosult beadási határidő!

Első alkalommal került kiírásra a Pasteur Erasmus+ pályázat, melynek keretében a Szegedi Tudományegyetem Orvostudományi Karának hallgatói 3-6 hónap szakmai gyakorlatot tölthetnek el a franciaországi Pasteur Intézet laboratóriumaiban.

Pályázati feltételek:

Az SZTE ÁOK beiratkozott, érvényes hallgatói jogviszonnyal rendelkező, négy lezárt félévvel rendelkező hallgatói; PhD hallgatói.

A pályázat beadási határideje: 2017. március 31.

A részletes felhívás ide kattintva tölthető le (PDF)

A Pasteur Intézet szakmai gyakorlati helyei ide kattintva tölthető le (PDF)

Aktuális szakmai gyakorlati helyek 2016/2017-es tanévre vonatkozóan (PDF)

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!