Rahul_Chhabra

Őszi Kulturális Fesztivál: Indiai est

Őexc. Rahul Chhabra, az Indiai Köztársaság magyarországi nagykövete és felesége Mrs. Kavita Chhabra 2016. november 3-án a Szegedi Tudományegyetemre látogat.

Az Őszi Kulturális Fesztivál keretén belül az alábbi előadások kerülnek megtartásra, melyekre szeretettel meghívjuk!

16:00 – 17:00 India-Hungary relations in a globalizing world – A magyar-indiai kapcsolatok a globalizálódó világban

Előadó: Őexc. Rahul Chhabra, India magyarországi nagykövete

Helyszín: Rektori Hivatal, földszint 5-ös terem

A program végén nagykövet úr - a témához kapcsolódó - kérdésekre örömmel válaszol

17:00 – 18:00 Saree – Traditional Indian women’s wear

Szári – A hagyományos indiai női viselet

Előadó: Mrs. Kavita Chhabra

Helyszín: Rektori Hivatal, földszint 5-ös terem

A program végén nagykövet úr felesége - a témához kapcsolódó - kérdésekre örömmel válaszol

18:00 – 19:00 Kathak táncbemutató klasszikus indiai zenére

Előadó: Ms. Saumya Shukla táncművész és Mr. Rajesh Gangani tablaművész

Helyszín: Rektori Hivatal, Díszterem

Az előadások angol nyelven folynak!

kemenylajos_certificate_330x330

Dr. Kemény Lajos, az SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika tanszékvezető egyetemi tanára 2018. november 30-án az International League of Dermatological Societies "ILDS Certificate of Appreciation for International Leadership" díjat vehette át.

Sepp

Karunkról Dr. Hortobágyi Tibor, az SZTE Patológiai Intézet tanszékvezető egyetemi docense és Dr. Sepp Róbert az SZTE II. sz. Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ egyetemi docense vált az MTA új doktorává. Gratulálunk!