Farago_Helga
fotó: Bobkó Anna

Szeptikus betegeken segít Faragó Helga, az SZTE ÁOK ÚNKP-ösztöndíjasa

A kutatói utánpótlást szolgálja az Új Nemzeti Kiválósági Program ösztöndíja. A Szegedi Tudományegyetem 122 ÚNKP-ösztöndíjasa közül a medikus Faragó Helgát és mentorát, az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Sürgősségi Betegellátó Önálló Osztályát vezető Pető Zoltánt az oklevél átadó ünnepségen arról is kérdeztük, mit jelent számukra az új kiválósági elismerés.

– Azokat a szeptikus betegeket vizsgáljuk, akik az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Sürgősségi Betegellátó Önálló Osztályára érkeznek. Az általunk bevezetett standardizált protokolloknak köszönhetően máris javult a szeptikus betegek észlelése és a túlélési esélyük is – fogalmazott Faragó Helga. A Szegedi Tudományegyetem VI. éves orvostanhallgatója egyike az SZTE azon polgárainak, akik 2016. november 29-én vették át az oklevelet, amely bizonyítja: elnyerték az Új Nemzeti Kiválósági Program (ÚNKP) támogatását.

Farago_Helga
fotó: Bobkó Anna

forrás: SZTEinfo – Újszászi Ilona

További részleteket az SZTEinfo oldalán olvashat >>

IMG_9138

Betegközpontú, új megközelítésű módszert dolgoz ki az epilepszia elektroterápiájában dr. Berényi Antal. A neurológiai betegségekkel foglalkozó szegedi kutatók új eredményét bemutató cikket a rangos idegtudományi lap, a Brain közölte.

IMG_9080

Az SZTE ÁOK kutatócsoportja 802 olyan közös fehérjerészletet talált a BCG oltás és a COVID-19 fertőzést okozó SARS-CoV-2 vírus között, amelyek szerepet játszhatnak a vírussal szembeni immunválaszban. A rangos Clinical and Translational Immunology folyóiratban megjelent közlemény eredményei fontosak lehetnek a BCG oltás és a COVID-19 betegség immunológiai kapcsolatának felderítésében.