Farago_Helga
fotó: Bobkó Anna

Szeptikus betegeken segít Faragó Helga, az SZTE ÁOK ÚNKP-ösztöndíjasa

A kutatói utánpótlást szolgálja az Új Nemzeti Kiválósági Program ösztöndíja. A Szegedi Tudományegyetem 122 ÚNKP-ösztöndíjasa közül a medikus Faragó Helgát és mentorát, az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Sürgősségi Betegellátó Önálló Osztályát vezető Pető Zoltánt az oklevél átadó ünnepségen arról is kérdeztük, mit jelent számukra az új kiválósági elismerés.

– Azokat a szeptikus betegeket vizsgáljuk, akik az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Sürgősségi Betegellátó Önálló Osztályára érkeznek. Az általunk bevezetett standardizált protokolloknak köszönhetően máris javult a szeptikus betegek észlelése és a túlélési esélyük is – fogalmazott Faragó Helga. A Szegedi Tudományegyetem VI. éves orvostanhallgatója egyike az SZTE azon polgárainak, akik 2016. november 29-én vették át az oklevelet, amely bizonyítja: elnyerték az Új Nemzeti Kiválósági Program (ÚNKP) támogatását.

Farago_Helga
fotó: Bobkó Anna

forrás: SZTEinfo – Újszászi Ilona

További részleteket az SZTEinfo oldalán olvashat >>

2021_plakat

2021. szeptember 24-26-án megrendezésre kerül Szegeden a 48. Medikus Kupa!

A négy egyetem sportolói újra összecsaphatnak, hogy kiderüljön ki a legjobb!

Czako_-_Hetenyi_erem

A Magyar Gasztroenterológiai Társaság 63. Nagygyűlése online zajlott, ahol Dr. Czakó László professzor a gasztroenterológia terén végzett kiemelkedő munkájáért Hetényi Géza díjatt kapott és a Hetényi Géza emlékelőadást ő tartotta. Gratulálunk!