F_G

Rangos nemzetközi kutatási támogatást nyert el a fiatal kutató

Dr. Fodor Gergely, az SZTE ÁOK Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet fiatal tanársegédje elnyerte az European Society of Anaesthesiology társaság 2017-es Young Investigator Start-up Grant kutatási támogatását.

Gergo_ATS

A 35 évesnél fiatalabb kutatóknak szóló pályázatra Európa számos országából jelentkeztek, de a két támogatott kutatási projekt egyikét karunk fiatal kutatója nyújtotta be. A tervezett légzőrendszeri vizsgálatok a Genfi Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem együttműködésével valósulnak meg Prof. Dr. Walid Habre és Prof. Dr. Peták Ferenc témavezetésével.

Az eredmények hivatalos listája ide kattintva megtekinthető >>

Gratulálunk!

IMG_6428

Több száz hidraulikus, multifunkciós betegágyat kapott a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ. A közel kétszáz millió forint értékű eszközfejlesztés jelentős mértékben növeli a betegbiztonságot és az ellátás színvonalát, valamint az egészségügyi dolgozók munkakörülményeit.

AOK_Dekan

Prof. Dr. Lázár György, az SZTE Általános Orvostudományi Kar dékánjának köszöntője