F_G

Rangos nemzetközi kutatási támogatást nyert el a fiatal kutató

Dr. Fodor Gergely, az SZTE ÁOK Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet fiatal tanársegédje elnyerte az European Society of Anaesthesiology társaság 2017-es Young Investigator Start-up Grant kutatási támogatását.

Gergo_ATS

A 35 évesnél fiatalabb kutatóknak szóló pályázatra Európa számos országából jelentkeztek, de a két támogatott kutatási projekt egyikét karunk fiatal kutatója nyújtotta be. A tervezett légzőrendszeri vizsgálatok a Genfi Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem együttműködésével valósulnak meg Prof. Dr. Walid Habre és Prof. Dr. Peták Ferenc témavezetésével.

Az eredmények hivatalos listája ide kattintva megtekinthető >>

Gratulálunk!

271850904_6791812060891589_5121175817267060750_n

Ünnepélyes keretek között átadták az SZTE Igazságügyi Orvostani Intézet felújított bonctermét - a helyiség rekonstrukciója az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar anyagi támogatásnak köszönhetően valósult meg.

Csernay_1170

Dr. Csernay Lászlónak, egyetemünk professzor emeritusának 90. születésnapja alkalmából Prof. Dr. Lázár György dékán a SZAOK Emlékérmét adományozta. Gratulálunk!