eu_flag_erasmus_vect_pos

ERASMUS+ pályázat a 2017/2018-as tanévre

Erasmus+ pályázati felhívás az SZTE ÁOK graduális és PhD hallgatói számára a 2017/2018-as tanévre tanulmányi, szakmai gyakorlat támogatására szóló, ill. kombinált ösztöndíjra
Pályázat beadási határideje: 2017. január 8.

További információ:

A Szegedi Tudományegyetem az ERASMUS+ program keretében pályázatot hirdet a 2017/2018. tanévre az alábbi kategóriákban http://www2.u-szeged.hu/erasmus/ :

A pályázatokat a tanszéki/kari koordinátorok által megadott határidőig a tanszékekre, kari koordináció esetében az adott Kar kari koordinátorához kell benyújtani.

ÚJDONSÁGOK A 2017/2018. tanévben:

• A 2017/2018. tanévben a tanulmányi ösztöndíjban részesülő (részképzős) hátrányos helyzetű hallgatók a korábbi 100 EUR/hó helyett megemelt, 200 EUR/hó szociális alapú kiegészítő pénzügyi támogatásra pályázhatnak.
  • A 2017/2018. tanévre a szakmai gyakorlatos ösztöndíjas hallgatók is nyújthatnak be pályázatot szociális alapú kiegészítő pénzügyi támogatásra, melynek összege 100 EUR/ hó.

A szociális alapú kiegészítő pénzügyi támogatási felhívás várhatóan 2017. március folyamán jelenik meg az Erasmus honlapon, csakúgy, mint a fogyatékkal élő hallgatók, oktatók és adminisztratív munkatársak kiegészítő anyagi támogatására szóló pályázati lehetőség.

A pályázati felhívás ide kattintva letölthető (PDF) >>

IMG_6428

Több száz hidraulikus, multifunkciós betegágyat kapott a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ. A közel kétszáz millió forint értékű eszközfejlesztés jelentős mértékben növeli a betegbiztonságot és az ellátás színvonalát, valamint az egészségügyi dolgozók munkakörülményeit.

AOK_Dekan

Prof. Dr. Lázár György, az SZTE Általános Orvostudományi Kar dékánjának köszöntője