eu_flag_erasmus_vect_pos

Pasteur Erasmus+ Pályázat

Pasteur pályázat az Erasmus+ program keretében első alkalommal kerül kiírásra a Pasteur Erasmus+ pályázat, melynek keretében a Szegedi Tudományegyetem Orvostudományi Karának hallgatói 3-6 hónap szakmai gyakorlatot tölthetnek el a franciaországi Pasteur Intézet laboratóriumaiban.

Pályázati feltételek:

Az SZTE ÁOK beiratkozott, érvényes hallgatói jogviszonnyal rendelkező, négy lezárt félévvel rendelkező hallgatói; PhD hallgatói.

Pályázat beadási határideje:

2016. szeptember 15.

A részletes felhívás ide kattintva tölthető le (PDF).

EUGLOH_TDK

Kiválóan szerepeltek hallgatóink az EUGLOH konzorcium keretében 2020. szeptember 28-30. között megrendezett nemzetközi Tudományos Diákköri Konferencián.

Lanyok_napja_20201001

Prof. Dr. Széll Márta molekuláris biológusként diplomázott a Szegedi Tudományegyetemen. Az SZTE Általános Orvostudományi Kara Orvosi Genetikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára, a pikkelysömör immungenomikai hátterét és a ritka betegségeket kutatja. Munkáját elismerték L’Oreal UNESCO-díjjal is. Szakmaiságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy fiatalon lett a Magyar Tudományos Akadémia doktora, munkásságát Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetéssel ismerték el. Mindemellett stratégiai rektorhelyettesként tevékenykedik a szegedi egyetemen. Pályája példamutató: a Lányok Napja kapcsán beszélgettünk vele arról, hogyan lehet egy kutatónő sikeres.